Kedimin Çenesindeki Siyahlıklar

Elfffff

Kedimin çenesinde siyah siyah şeyler var acaba sebebi nedir? Yaşayan oldu mu hiç? Veteriner muayenesi gerekir mi?

5 CEVAP

aleyn

kaç yaşında yavru kediler tam temizlenemedikleri için mama kalıntıları çenede birikebiliyor. alt dudakta siyah nokta gibi tek tek ise o zaman mama kabı plastik ya da kauçuksa ondan olabilir.

hoya

mama kabından dolayı olmuyor, nedenini bilmiyorum ama çelik kapta yiyen kedide de var sokak kedisinde de benim kedimde de var, birisi sirkeli suyla silince biraz geçiyo demişti ama işe yaramıyo, bi ilacı varmış ama türkiyede yok. ben elimle temizliyorum tekrar çıkıyolar, bi ara veterinere gidince sorucam ama ciddi birşey değil,

pamuk18pamuk

Fotoğraf koyabilir misiniz

burlo

benim kedimde de vardı 3-4 ay önce. kedi aknesi olarak geçiyor araştırın isterseniz. zamanla çoğalma ihtimali oluyormus ve geçmiyormus. çok artmadığı sürece zararı yok dendi ama kedimde artık yok kalmadı nedenini bilmiyorum kendiliğinden geçti. veterinerize danısmak en doğrusu olacaktır.

Elfffff

Muayane*