Yeni Doğum Yapan Kedi

prtkl123

Merhaba sokakta baktigim kedim doğum yapmiş. Acaba süt yapması açısından mamaya ekstra kedi süt tozu versem sizce zarari olurmu?

9 CEVAP

prtkl123

bir yavru kedi için almıştım süt tozunu evde vardı . teşekkürler yanıtlarınız içinn

Tikih

Yavrulara verirseniz birşey olmaz hatta annenin kolayına gelir:))

Elifmuzeyyen

Anne kediyi aralikli olarak iyi beslerseniz kaliteli mamayla yavrularina daha cok süt verecektir suyunu da eksik etmeyin

prtkl123

peki anneye versem sorun olurmu

Elifmuzeyyen

Anneye süt tozu vermenizin bir yarari olacağını sanmiyorum ben yavrular icin sut tozu ise yariyor çünkü. Onu alacaginiz paraya daha kaliteli bir mama alip verebilirsiniz anneye :')

Elifmuzeyyen

Sut peynir verenler varmis okuduğuma gore bir arastirin siz

aleyn

anneye verdiğiniz yaş mamaya süt tozu karıştırabilirsiniz. her gun düzenli ev yoğurdu verirseniz çok çok iyi olur çünkü kalsiyum ihtiyacı olacaktır. imkanınız varsa kuru mama oalrak anne-bebek maması ya da yavru kedi maması verebilirsiniz anneye. anne güzel emziriyorsa şimdilik yavrulara vermeyin ihtiyaç olursa takviye yaparsınız.

aleyn

bir de anne için sürekli taze su bulundurabilirsiniz günde birkaç kez suyunu yenileseniz çok iyi olur emzirdikçe su ihtiyaçları artıyor.

Su en çok süt yapan şeymiş. Sularını da eksik etmeyin sakın :)