Kedim Bugün Kustu. Neden Olabilir

TarcinAyse

Bu sabah uyandığımda kedimle top oynarken halının üzerinde kaka olduğunu düşündüğüm bişey gördüm. Kedimi aldım hemen banyoya götürdüm, ishal olmuş olabileceğini düşünerek. Halıyı temizlemeye gittiğimde hiçbir şekilde kaka kokmuyordu nedir bu derken biraz baktım ettim içerisinde bol bol tüy olan kahverengi renkli bişeydi ve aklıma tüy yumağı meselesi geldi. Arkadaşlar benim kedim 5,5 aylık falan ve ben bu konularda pek tecrübeli değilim. Kedimin kustuğu şey ne olabilir. Tüy yumağı mı yoksa midesine bir şey mi dokundu? Hareketlerinde bir değişim yok bu arada, genel durumu normal yani.

6 CEVAP

Elifmuzeyyen

Tüy varsa onlari kusmustur gözlemleyin tekrar kusarsa veterinere gidin tabi

TarcinAyse

Tüy vardı. Ama tüy kusması için 5,5 ay biraz erken değil mi? Ben1 yaşından sonra tüy kustuklarını okumuştum. Midesine birşey dokunmuş olabilir mi? Bunu nasıl anlayabilirim?

berkanyyy

Eğer köpüklü veya yeşilimsi bir halde değilse fazla yediği için dokunup kusabiliyor. Aynı sorunu bende yaşamıştımç Veteriner bunun aniden yiyip sindirememesinden dolayı yaptığını söyledi, devamlılık olmazsa veya dediğim gibi yeşilimsi bir görüntü yoksa bir sorun yoktur büyük ihtimal. Ama her ihtimale karşı yinede veterinerle konuşun derim.

TarcinAyse

Veterineri hemen aramıştım. Tüy yumağı kusabileceğini söyledi. Genel durumunu sordu. Genel durumu normal görünüyor dedim. İlk defa boyle birşeyle karşılaştığım için tüy yumağı mı kustu yoksa bi rahatsızlığı var da o yüzden mi kuştu bilemiyorum

aleyn

kendilerini yaladıkları müddetçe kusabilirler de tabii, yalayarak yuttukları tüyler birikme yapıyor çünkü, kusarak değil de dışkı yoluyla atması için düzenli olarak malt vermelisiniz.

TarcinAyse

Umarım sorun tüyden kaynaklıdır. Maltı araştırıcam evet