Laktozsuz Süt, Sizce ?

Cldkgkcs

Herkese selam arkadaşlar 2 aylık yavru bir kedim var şu an royal canin kullanıyoruz çok yakında matisse veya ndye geçiş yapıcaz bu süreçte ek besin de veriyorum kedime kalsiyum şu an çok önemli onlar için bu yüzden ona laktozsuz süt verdim bugün bir defa ama size de danışmak istedim ne düşünüyosunuz ? Abartmadan onları da doğal kalsiyum kaynağıyla besleyebilir miyiz acaba

3 CEVAP

aleyn

laktozsuz sütten ziyade her gün 1-2 kaşık kadar ev yapımı yoğurt verebilirsiniz kalsiyum için sütün pek bir faydası yok kedilere.

Bilgeylmz

Laktozsuz sut verilebilir ama su ile karıştırın. Haftada 2, 3 kez verin. Bir sakıncası yok.

Problem şurada, Hiç bir hayvan annesinin sütü dışında süte ihtiyaç duymaz insanlarda dahil olmak üzere. Ekstra tavsiye => kedine sadece kuru mama değil tavuk, ciğer, balık, et, yaş mama da veriniz.