Yeni Köpek Aldım Çok Sakin/Hareketsiz

öncelikle herkesin bayramını kutlar mutlu bir bayram geçirmesini dilerim.
2 Gün önce maltese terrier cinsi köpek aldık aslında aklımızda bu fikir yoktu ama diğer köpeklerin arasında çok ezildiği hissine kapıldığımız için onu kurtarmak istedik ve aldık iyiki de almışız.Şimdi sorunumuza gelelim.Kopeğimiz her fırsatta yatiyor zorla koştursak bile koşa koşa yatmaya gidiyor bu bizim icin çok bi sorun etmese bile hasta olmasından korkuyoruz.
Bu arada telefonumdan kopek sesi açtiğımda hemen kalkıyor ve etrafına bakiyor yaşadığı eski ortam yuzünden psikolojisinin bozuldugunu duşünuyorum sizce bize yavas yavaş alısır mı ?

6 CEVAP

daha aşıları olmadığı için dişarı pek çıkaramıyoruz ama dün sahil kenarına gittiğimizde çimlerde felan oynamiştı dışarıda biraz daha hareketliydi sanki. Her gecen gün buraya yazacağım gelişmeleri daha çok yeni diye kendimi rahatlatıyorum umarım alışır.

Elifmuzeyyen

Travmasi olabilir dediginiz gibi :( umarim alisacak size ama takip etmeniz de fayda var kusmasi ishali var mi mesela yemesi icmesi nasi

ishali var ama biz mama değisikliginden oldugunu düşünüyoruz kusma yok yemesi ve içmesi normal ama ishalden kastım su gibi değil yumuşak,insan dışkısı şeklinde ve 30 saat sonra ilk defa yaptı.

Elifmuzeyyen

Diskisinda kan falan var mi mutlaka gozleemleyin. Oyun oynamiyor mu yani bahce gibi bir alanda sahil kenarinda vs boyle enerji atmalik bi yer olsa orda oynasa falan hic mi hareket etmiyor

Köpeğimde distemper hastaliğı varmiş arkadaşlar çok kötüyüm petshoplar aşılarını yapmadığı için köpeğim distemper hastalığına yakalanmiş veteriner öleceğini söylüyor arkadaşlar çok kötüyüm

LoveAnimals

Inşallah mucize olur, ölmez