Kedim Ne Zaman Et Yerse İshal Oluyor

pasaemine

arkadaşlar merhaba kedim 4 aylık erkek ne zaman et yerse ishal oluyor hen tavuk eti hemde normal et veriyoruz pişirerek ne zaman yerde ishal oluyor bu konuda bi yardımcı olurmusunuz lütfen

5 CEVAP

Demekki bünyesi kaldırmıyor siz mama verin en iyisi yaş mama verdiniz mi aynı şey oluyor mu?

Heiter

Eti hazırlama şeklinize bağlı olabilir bu. İçinde tuz olmamalı. Kızartılmış olmamalı. Sadece haşlanmış olmalı yani. Ev kedilerinin (özellikle de hazır mama tüketenlerin) eti bu şekilde yemediğini gözlemledim ben de. İlle de et yesin diyorsanız, sebze ve tahıllarla haşlayıp blenderdan geçirerek bir mama hazırlayabilirsiniz. Biz ilk başlarda böyle yapıp verirdik ama sonradan sonraya yememeye başladı.

Benim kullandığım tarifin belli bir içeriği veya ölçüsü yoktu (eldeki malzemeye/mevsime göre yapıyordum yani). Ciğer, kırmızı et, taşlık, pirinç, buğday, kabak, havuç, nohut vs haşlayıp blenderdan geçirip paketlerdim ve buzluğa atardım. Her gün bir tanesini çıkarıp buharda çözdürüp verirdim. İçinize sinmediyse bu tarif, internette başka tarifler de mevcut.

pamuk18pamuk

Et vermeniz zorunlu mu başka birşey verin sağlığını kötü etkiler ishal oluyorsa ve küçük olduğundan da olabilir yada kullandığınız yağdan da olabilir

pasaemine

yok yaş mama da aynı sorunu yaşamadık ama biraz kilo aldırmak istiyorum o yüzden et yedirmeye çalışıyorum maalesef.hasta oluyor

nazli2017

Benim kedimde ne zaman et yese ishal oluyor.Ben sorunu eti patates ve pirinçle pişirerek çözdüm.Tavsiye ederim.