Balık Proteini Ve Köpek Proteini Aynı Mı?

canerdogru

Mamaları üzerinde protein değerleri var. 20 gram Balık proteini eşittir 15 gram tavuk proteini diyebilir miyiz?
Ve ayrıca protein değeri en yüksek mama en iyi mama mı?

5 CEVAP

canerdogru

Güncel..

septikbaykus

Diyemeyiz zerre alakası yok. Balık ile köpek ne alaka anlamadım ? soruda ne sormak istediğinizi net anlatırmısınız

canerdogru

Balıklı köpek maması mı yoksa tavuklu mama mı?

Balıktaki protein ile tavuktaki protein fayda açısından aynı mı?
Mama markası vermeden içerik olarak 3 seçeneğiniz olsa hangisi alman kurdu yavrusu için en faydalı seçim olur?

A) Kurutulmuş somon (35%), Patates (28%), Somon proteini (15%), Tavuk yağı, Somon yağı (3%), Kurutulmuş elma, Doğal aroma, Sarımsaklı maya, Hidrolize deniz kabuklusu (glukozamin kaynağı 320 mg/kg), Kıkırdak ekstratı (Kondroitin 190 mg/kg), Mannanoligosakkarit(180 mg/kg), şifalı bitkiler ve meyve (biberiye, karanfil, narenciye, zerdeçal 180 mg/kg), fruktooligosakkarit (120mg/kg), yukkaşidigera (120 mg/kg), inülin (110mg/kg), deve dikeni (90 mg/kg)

B) Kurutulmuş somon(35%), Pirinç (32%), Kurutulmuş Ringa balığı (10%), Tavuk yağı, Somon Proteini(5%), Somon yağı(4%),Kurutulmuş elma,Doğal aroma,Sarımsaklı maya,Çuha çiçeği yağı(1%),Hidrolize deniz kabuklusu (glukozamin kaynağı 320 mg/kg), Kıkırdak ekstratı (Kondroitin 190 mg/kg), Mannanoligosakkarit(180 mg/kg), şifalı bitkiler ve meyve (biberiye, karanfil, narenciye, zerdeçal 180 mg/kg), fruktooligosakkarit (120mg/kg), yukkaşidigera (120 mg/kg), inülin (110mg/kg), deve dikeni (90 mg/kg)

C) Taze kemiksiz tavuk eti(28%), kurutulmus tavuk eti (27%),
patatesler, tavuk yagı, kurutulmus tüm yumurtalar, taze ringa balıgı,
kurutulmus ringa balıgı eti, balık yagı, bezelye bitkisel lif, kurutulmus
havuçlar,kurutulmus sifalı bitki unu, inulin, fruktooligosakkarid,
mannan-oligosakkaritler, nar toz halinde (0.5%), kurutulmus elma,
ıspanak tozhalinde, pisilyum (0.3%), Frenk üzümü toz halinde,
kurutulmus tatlı portakal, toz halinde yaban mersini, sodyum
klorür, kurutulmus bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin,
kondroitin sülfat, kadife çiçegi özü (lutein kaynagı)

septikbaykus

Soru başlığında '' Köpek proteini '' yazdığı için karıştı.

Balık tavukdan daha faydalı bir besindir. Proteini belirleyen şey aminoasit yapı taşlarıdır. Ek olarak somonun olduğu yerde tavuğun esamesi okunmaz :)

canerdogru

Teşekkür ederim.