Yaşa Göre Mama Seçimi

Heduman

Arkadaşlar Royal canin yavru kedi mamasıni kedim iştahla yemiyor acaba yetişkin mamasını alsam kedim 5 aylık bı zararı olurmu yada gelişimi için yeterli olur mu. yardım lütfen....

8 CEVAP

burlo

12aylık olana kadar kesinlikle yavru mama kullanmalısınız. içerikleri besin ihtiyaçları farklı oluyor. N&D markayı içerik olarak tavsiye edebilirim.

aleyn

nutri feline, schesir, gimcat, sapphere gibi markaların konserve mamalarından verebilirsiniz içerik olarak royal caninden çok daha iyidir yetişkin için olanı da yeterli olur gelişimi için. kedinizin gelişimine faydalı mamalar vermek istiyorsanız öncelikle içeriğine bakmalı ve en az yüzde 50 kadar ne eti oldugu belli olan et içeren; tahıl şeker aroma gibi doldurma malzemesi olmayan konserve mamalar tercih etmelisiniz.

Reyaura

Royalcanin kedi mamasi içerik olarak saglikli bir mama degil. 5aylik kediye yavru kedi mamasi vermeniz gerekiyor

Heduman

Siz ne kullanıyorsunuz marka olarak

mustafaparlak

Orijen şu an piyasada maalesef pek bulunmuyor ama eğer tekrar satılmaya başlarsa Orijen Cat&Kitten kullanın derim. Yoksa N&D. Ve 12 aylığa kadar kesinlikle yavru kedi maması. Ayrıca ve ayrıca lütfen Proplan, Royal Canin, Hill’s, Advance gibi mamaları kullanmayın. Berbat içerikler, zerre kadar değmeyecek pahalı fiyatlar. Tahıl içermeyen mamaları kullanmanız kedinizin yararına olacaktır.

aleyn

ya kusura bakmayın ben yaş mama diye okumuşum o yuzden konserve mama önerdim.. ben de arkadaşlara katılıyorum yavru kedi maması ya da tüm yaşlar için olan mamalardan kullanmalısınız ama içeriği daha iyi bi marka. nd nin birkaç serisi var onlar olabilir, matisse olabilir, now fresh, petcurean olabilir..

onurtemiz

Yukarıdaki arkadaşlarım kesinlikle haklılar, Royal Canin kullanmayın kullandırtmayın içeriğine siz de bakın hatta ingilizce okumaya çalışın. ND Kitten kediniz için en doğru mamadır. Ömrünüzün sonuna kadar ND ve çeşitlerini kullanabilirsiniz. Gözünüz arkada kalmasın.

pamuk18pamuk

Ben kedime 8 aylık olana kadar Royal Canın Citten aldım yani ideal zaman 8 aylıktan sonradır 5 aylık bir kedi için yetişkin maması uygun değildir ama 3 ay sonra başlayabilirsiniz