Kedimın Tırnağında Kopmalar Var

Arkadaslar kesimin tırnağını normal tırnak makasiyla kesiyorum. Kestikten bikac gün sonra yanlardan c şeklinde ince zar biçiminde kırılmalar yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Normal tırnak makasi nin bi zararını olmadığını söyleyenler kadar catlaklarada sebep olabileceğini söyleyenler sizin dusunceleriniz neler ?

1 CEVAP

aslisrkyy

Yeni kesilen tırnakları torpulemek amacıyla tırnaklarını bir yerlere batırıyor batırırkende tırnaklarının kenarları kopabilir endişelenilcek bi durum değil ölü deriyi atma veya normal insan tırnak kırılması gibi bir şey