Yavru Kediye Yetişkin Kedi Maması Olur Mu?

5 aylık kedime yetişkin Kedi Maması versem olur mu? Biz sokaktaki kediler için 5kg yetişkin Kedi Maması sipariş etmiştik bitene kadar ondan versem olur mu? O bitince yavru olanından alırım

7 CEVAP

tarcinnbey

Neden olmasin. Bende kedime yavruyken yetiskin verdim sirf balikli yesin diye hicte bir sey olmadi gayet saglikli ve kilosu yerinde enerjiside gayet yerinde oluyordu

mustafaparlak

Hayır, zararı çok zararı dokunur. Ben de veterinerime sormuştum. Kesinlikle hayır dedi. O yavrunun besin ihtiyaçlarını yetişkin kedi maması karşılayamıyor. Ve bence kediniz için sağlıklı bir mama kullanmanızı öneririm çünkü şimdi para vermek istemeseniz de o tahıllı mamalar ileride kedinize birçok sağlık sorunu yaşatacaktır. O zaman daha çok masraf yaparsınız emin olun :) Hem kedinizin sizinle beraber geçireceği ömrünü de artıracaktır. Eğer imkanınız varsa Orijen, Acana, N&D gibi mamalar kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Teşekkürler :) yavru Kedi Maması alıcam

septikbaykus

Valla yemezler kimse kusura bakmasın. '' Yavru kedi maması '' adı altında tavuklu mamayı yemesi ne kadar sağlıklı.

Yavru diye illa kitten mı vericeksin mis gibi yetişkin maması yiyor hçide bişey olmuyor

felishuman

Ben kedime hiç kitten mama kullanmadım, bütün yaş evreleri için olan Acana kullandım, bugün de N&D’nin yetişkin kedi mamalarından birini sipariş ettim. Kedim şuan 6 ayını bitirmek üzere. Kitten mamalarda protein değeri daha yüksek oluyor belki ekstra birkaç farklılık olabilir ama o kadar da önemli değil yaş mama ya da et takviyesi yaparak aradaki protein farkı da kapanır. Bir de kitten mamalar daha küçük taneli oluyor kuru mamaya yeni geçen bebek kedilere bu yüzden daha uygun olur ama sizinki 5 aylık olmuş bizimkinin geçen ayki halini düşünüyorum da ne verseniz götürür sorun olmadan bence takmayın bu kadar:)

Teşekkürler o zaman yetişkin kedi mamasına devam ediyorum:)

Benim kedm de yetiskin mamasi yedi yavruyken kitten de kullandik ama bir sorun yok