Kedime Ne Olmuş Olabilir?

Penettratte

Kedimiz 5 aylık iki üç gündür bayram nedeniyle sabah çıkıp akşam geliyoruz.Dün akşam geldiğimizde koyduğumuz ıslak mamadan hiç yememiş neredeyse ve yediklerini de kumuna kusmuştu.Biz eve geldikten sonra bir iki saat gayet normalde ama bir anda değişik hareketler yapmaya başladı dün akşamdan beri sürekli kaşınıyor çok stresli hiç uyumadı sırtındaki deri sanki atıyor gibi sürekli kendini yalıypr gece neredeyse hiç uyumadı ve bu sabah da mutfakta lavabonun yanına kakasını yaptı normalde hiç yapmaz ne olmuş olabilir

9 CEVAP

Sutunannesi

Muhtemelen kediniz hasta olmuş ve bir yeri ağrıyor bu midesi karnı veya herhangi bir iç organı olabilir. Kediler acı çektiğinde içgüdüsel olarak yalanmaya başlarlar bu şekilde rahatlarlar. Rahatladıklarını hissettiklerinde tik gibi devamlı yalanmaya başlarlar devamlı. Davranış bozukluğu denir kedilerde buna. Tedavisi olup acısı geçtikten sonra tik gibi yalanmayı bırakır bazı kediler alışkanlık haline getirip devam eder o zaman ilaç kullanmak gerekir. Aynı sorunu kendi kedimde yaşadı kusma artı deli gibi yalanma günlerce. Kan testi yaptırdık yüksek enfeksiyon çıktı. 1 haftalık bir antibiyotik tedavisi vitaminler mide ilaçları vs derken düzeldi yalanmayı da bıraktı. Çok geçmiş olsun :( kapsamlı bir veterinere gidin bence her testin yapılabileceği. Çünkü bizimki zor bir süreçti kaç tane veteriner gezmiştik o zamanlar. Tekrardan çok geçmiş olsun

pamuk18pamuk

Bence söylediğiniz şeyler depresyon belirtileri

Penettratte

Bu sabah fazla yalanma adına hiçbir şey yapmadı mamasını yedi suyunu içti bugün çok daha iyi görünüyor oyun da oynadık çiş kaka da yaptı yarın nolur nolmaz götüreceğiz bir bakılsın diye teşekkürler cevaplarınız için

mustafaparlak

Ne olmuş olabileceği hakkında pek bir fikrim yok ama biraz takip edin devam ederse hiç beklemeden veterinere götürün bir bence. Çok geçmiş olsun..

Penettratte

Az önce de çok yalandığı için tüy kustu uykusu var ama uyuyamıyor bir derdi var anlayamadım veterinerimiz de yarın açılıyor çok stresliyim yarın sabah direk götüreceğim ama şuanlık onu rahatlatmak adına yapabileceğim bir şey yok mu ya

Elifmuzeyyen

Cok fazla tuy yuttuysa ondan dolayi kusmus ve halsiz dusmus olabilir mi acaba

Cldkgkcs

Bende kedinizin bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum stres gibi birşeyden olduğunu sanmıyorum bunların.. inşallah çabucak hallolur iyileşirsiniz gittiğinizde eğer bizi de bilgilendirrseniz sevinirim

Cldkgkcs

Çok sevindim açıkçası üzülmüştüm baya ini daha iyi olursunuz

Kedimekim

Sırtıyla yaptığı o hareket karnının ağrıdığını gösteriyor muhtemelen o yüzden de kusmuş olabilir veterinerinize gidip sırtıyla yaptığı bu hareketi ve kustuğunu söylerseniz midesini rahatlatmak için iğne yapabilir. Ama bunlardan önce bir kan tahlili yaptırırsanız daha net sonuçlar alırsınız. Geçmiş olsun