Kedi İçin Hipoalerjenik Mama Önerisi ?

Gizem-Pasa

Merhaba,
Yaklaşık 4 ay önce kedimin vücudunun belirli bölgelerinde tüy dökülmeleri ve yaralar oluşmaya başladı. Veterinerimiz kedimizde mama alerjisi olduğunu söyledi ve kortizon tedavisine başladık.. Mevcut yaralar düzeldi fakat yaş mama (tahılsız) yediği için başka yerde tekrarladı. Yaş mamayı kestik ve bu süre zarfınca kedime şu mamaları yedirdim.

  • Farmina - Vet-Life UltraHypo

  • Brit Premium Sensitive

  • Virbac Derma
    Şu an Virbac Derma yemeye devam ediyor fakat kalan yarasında düzelme yok sürekli kaşıdığı için iyileşme gösteremiyor bunun yanında krem de kullanıyoruz.
    Kremler bunlar :

  • Madecassol

  • Furacin

    İkisini karıştırıp uyguluyoruz... Ama dediğim gibi bir iyileşme sağlayamadık...

Kedisinde bu tarz sorunla karşılaşan kişiler rica etsem bana mama önerisinde bulunabilir mi ? Kullandıklarımdan fayda sağlayamıyorum.. https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/brit-care-lilly-kuzu-ve-somonlu-sensitive-hassas-sindirim-sistemi-tahilsiz-kedi-mamasi-2-kg.html bunu denesem faydası olur ? deneyen memnun kalan kalmayan herkesin yorumuna ihtiyacım var..

24 CEVAP

Profine somonlu

aleyn

bir de tam olarak neye alerjisi olabileceği hakkında fikriniz var mı mesela yaş mama yediğinde tekrarladı dediniz o dönem yediği yaş mamalar neliydi?

Eymentalay

@aleyn bu gösterdiğiniz ürünlerin fiyatı nedir acaba attığınız linklere baktım güzel görünüyor ama fiyatı göremedim

aleyn

bunların satışını veterinerler yapıyor sitesinde hangi ilde hangi veterinerler oldugu var, zam geldi mi bilmiyorum ama 70 civarına idi tanesi. 1 er kutu kür şeklinde ikisini birlikte kullanıyorsunuz.

Chuckyguler

Neye alerjısı oldugunu tespit edin bence benımkınde tavuk var mesela kaş kısımında dokulme oldu royal canın kullanırken veterınerı devam et sorun olmaz dedı ama yedıgınde kasınıyodu hemen kestım lavital somon aldım ılk içerk kötü diye felicia somona gectim nd daha iyi daha ona gectım nd yi cok begenmedı feliciaya geri donucem sipariş verdım yetiskin kullanıyorum hep yavru kedıme yavruların geneli tavuklu

Sselin1

Chuckyguler icerigi güzel tavuk icermeyen baska mama ariyorsaniz fitmin purity somonlu mamaya bakabilirsiniz. N&d nin kuzulu mamasni da deneyebilirsiniz belki onu sever.

yesayd

@Sselin1 yazımda da belirttiğim gibi önce mantar dediler, suda çözünürlü toz ilaçtı ama denedim yarar göremedik, sonra başka vere gittiğimizde bir arkadaşın da belirttiği gibi mor ışıkla mantar bakılarak daha çok mantar deniliyor sebebi de alerjinin ilk başlangıcı da mantarın ilk başlangıcı da birbirine benzer
Ben 2,5 senedir brit care's hipoalerjenik Lily mamasını kullanıyorum, bildiğiniz mucize yarattı
ama o da bir can ve artık değişik farklı şeyler yemek isityor
son aldığım duyumlara göre Felicia hipoalerjenik sensitive mamaları da çok işe yarıyormuş , üstelik köpekler bile o mamayı çok seviyor
ama senin de belirttiğin gibi, mısır, soya (tuz ) koruyucu ve tavuk bunlardan uzak tutun kedileriniz ve de mamayı biz icat ettik dostlarımız değil
durumu olan varsa gerçek etlerden biraz yeşil meyve ve sebzelerden bir karışım yaparak sağlıkla kuzularımızı besleyebiliriz.

Ozlemcakil

Ben de brit vet serisindeki hipoalerjeniğe gectim 15.gundeyiz ilk haftasonu azaldi alerjisi , 2ay da vucuttan cikiyormus oyle yaziyor nazi yerlerde test yaptiricam denem tahtasina donsun istemiyorum:)

Gizem-Pasa

Felicia'yı uzun süre kullandık bu postu açtıktan sonra onu keşfettim. Ancak o da bizde sorun yarattı şu an proplan elegant deniyoruz iyi gelmesini umarak. Maalesef cins kedilerin bu hassaslıkları çok acı verici ve yorucu oluyor :(