Kedimin Huylarına Anlam Veremiyorum

burlo

kedimi iki aylıkken sahiplendim. 1yaşını geçti. ilk zamanlar yumurta sarısı ve haslanmıs tavuk et yiyordu ama üç hafta bile sürmedi bu. yaş-kuru mama dışında bir sey ağzına sürmüyor. ne malt ne ödül maması. bir ara burnunda mantar başlangıcı vardı bağışıklık sistemi zayıflamış. vitamin falan kullandık iki hafta sonra geçti mantar. zeytini çok seviyor baska da bir sey yemiyor. az önce bir soru okudum mutfak tezgahı vs kedi. kedim 1yıldır bizimle ve mutfak kapısı olmamasına rağmen hiç mutfak tezgahına çıkmadı. hiçbir şeyi kırıp parçalamadı. sadece halıda tırnaklarını törpülüyor. kısırlaştırmadım henüz eve koku bırakması olmadı. hiç miyavlamıyor. iki kez banyo yaptırmak zorunda kaldım o zaman dahi miyavlamadı. benim kedim gibi kuru-yaş mama dışında bir sey yemeyen ve yaramazlık yapmayan kedisi olan var mı:(

21 CEVAP

KediliBaba

MinikBurak bence kediler insanlardan daha normal :)

KediliBaba

kediler çabuk sıkılır bir süre bir şeyi yiyip sonra hiç yemiyebilir kediler böyle kısaca.zeytin tuzsuz değilse böbrekleri mahfeder bazı kediler usludur halinden memnundur bazı kedileri ise sahipleri terbiye edemiyor hayvanlarla ilgilenmiyor dilini anlamıyorlar onlarda yaramazlık yapıyor birde karakter faktörü var tabi.

MinikBurak

Kediler uzaylı gibiler

burlo

kedimin şu an hiçbir sağlık problemli yok çok şükür.. bir kez miyavladığını gördüm onu da videoya almıstım:)) sineğe miv miv ses çıkarıyordu:D

pamuk18pamuk

Mutfak tezgahına çıkması ve birşeyler kırıp dökmesi gerekmiyor niye böyle birşey olması gerekir diye düşündünüz, mama konusunda da yaş ve kuru mama yemesi yeterli zaten çok farklı şeyler yemesi gerekmiyor beslenmesi ve gelişmesi açısından diyorsanız vitamin verebilirsiniz yani bence normal

pamuk18pamuk

Eskiden huyları farklıydı anlamında dediyseniz o konuda birşey diyemem ama bence çok anormal bir durum yok

pamuk18pamuk

Birşey yazmayı unutmuşum, miyavlamaması anormal bence normalde çok miyavlamayabilir ama banyo yaparken miyavlamaması garip bence

pamuk18pamuk

Depresyona girmiş olabilir mi acaba?

Benim kedim de yaş ve kuru mama dışında bir şey yemiyor. Çok denedim yumurta peynir vs. Yemedi. Miyavlamaya gelince ses tellerinde sıkıntı olabilir

Balimbesiktas

her kedi farklı bence. iki kedim var birbirleriyle alakaları yok :) biri hiç susmaz digeri özlerse kuçak ister sadece oda bazen miyavlayarak ister :) güzel özellikleri var kedinizin sorunsuz işte :)

kedilerim2018

''kediler uzaylı bence'' yorumuna çok güldüm.ablamın oğluda hep böyle söyler :)

burlo

kedim sağır değil:) depresyonda da değil hergün saatlerce birlikte oyun oynuyoruz:) buradaki yorumları okuyup kendi kedimle kıyasladım biraz. hiç onlar gibi bi yaramazlığı olmadı. arkadaşlarımın kedisi de kaç tane saksı kırmıstır hatırlamıyorum bile.. çok uslu bir oğlum var sanırım ve evet uzaylı olabilir:))

sdfkllli

merhabalar benim kedim de sadece 1 marka kuru mama yiyor yas mama yemiyor ve diger markalara kesinlikle yanasmiyor bir de tezgaha cikma cop karistirma vb huylari yok . ben de yikarken miyavlama tirnaklama huylari olmuyor . muhtemelen kedinizin huyudur bu . bazi kediler erginlige eristikce huyu degisiyor . mesela benim bir onceki kedim ton baligina bayilirdi buyuyunce yemez oldu . yine de önlem icin vete goturun siz

00ozlm00

@burlo benim kedim de banyo yaparken hiç miyavlamıyor ama normade avaz avaz bağırıyor bu anormal birşey değil.Bir de buraya bilgisiz insanlar kediniz sağır mı yazmı kediler sağırken ağzınDan ses çıkartabilir arkadaşla hatta kendi seslerini duyamadığı için çok yüksek sesle bağırır. Lütfen bilgi sahibi olmadan cevap yazmayn

Damlacel_

mama yememe durumunu bilmiyorum da bu zamana kadar hiç miyavlamadıysa kediniz sağır olabilir veterinere götürmelisiniz