Ne Yapmalıyım Acil

KediSORUN

Bahçede çok fazla kedi var ve kiracılarımız bundan şikayetçi neden şikayet ediyorlar anlamıyorum ilk şikayetlerinde 4 yavru kedimi barınağa bırakmak zorunda kaldım şimdi ikinci şikayet ve bu sefer 6 tane yavru daha götürdüm
Asıl sorum yavruları evimizden uzağa götürdük sonra anne kedi bizim evi bulup gelmiş çok sevindik ama onun yavrusunu almak için bıraktığımız yere gittik ama

Bulamadık kedi akşam geldi etrefta miyavlayarak koşmaya başladı annesi ona vurdu kardeşi hırladı yanaşmadı Bile bende korktum ellemedim kediyi miyavlayıp duruyor sizce nesi var çok ürküyorum

14 CEVAP

Merloli

'kedi akşam geldi' hangi kedi akşam geldi? kusura bakmayın anlayamadım.

Elifmuzeyyen

Anladığım kadarıyla anneyle yavrulari ayirmissiniz ve büyük hata yapmışsınız. Anne bebek veya bebeklerini suan da kabul etmiyor gelmis buraya niye diye soruyorsunuz cok açık değil mi durum. Yavru kedilere belli bir süre çıplak elle dokunulmaz bile kokulari geçerse anneleri tekrar kabul etmez. Ee siz ayirinca kardesi de annesi de kabullenmemis olan bu

Merloli

Yavru annesinden ayırıldığından dolayı bu durum yaşanmış,annesi yavrusunu benimseyemiyor, kabullenmiyor. Keşke hiç ayrılmasaymış.

Elifmuzeyyen

Işte ben tahmin ettim o şekilde olduğunu ama keşke komşuların lafiyla hareket etmeseydiniz ben komsularla uğraşıyorum yemek vermeyeceksiniz gebersinler vururum keserim tarzinda. Alttan almaya çalıştı ailem bak gunah sana ne zarari var tarzinda lafiyla hareket edip hiçbir yere kedilerimi birakmadim ama bir tehlike olmasina karsilik yerimi hazirladim baska yere goturecektim onlari mahallemizdeki bir teyzenin bahçesine. Zehirleme ya da vurma tehditleri devam etseydi mecburen canlari icin goturecektim. Siz cok cabuk kabullenmis ve yanlis bir sey yapmışsınız. Ne kadarlik bu yavrular

KediSORUN

Ben durumu tekrar yazayım ben anne ile yavruyu ayırmadım ikisinide şikayetler üzerine aynı eve bıraktım yavru zaten küçük değil sütten kesilmiş bir yavru ondan sonra anne eve döndü yanında yavrusu yoktu bir kaç gün sonra bıraktığımız yavru geldi etrafta miyavlayarak koşuturmaya başladı annesinin yanına gitti anne kedi ona vurdu kardeşinin yanına gitti oda ona vurdu
Ben zaten sütten kesilmeyen bir kedi ile anneyi ayırmam asla zaten kedilerimi de normalde bırakmam ama işte bazı insanlar maalesef hayvanların bahçede durmasına bile karşı

Sutunannesi

Kiracılarınızı evden çıkarmakla tehdit edin o zaman. Bu apartmanda oturmak istiyorsanız bahçedeki kedileri kabul edeceksiniz ha eğer istemiyorsanız bu eve kiraya çıkmak isteyen bir sürü insan var kapı şurada diyin. Böyle insanlara taviz vermeyin barınağa bıraktım öncekileri diyorsunuz barınakların ölüm kampı olduğunu bilmiyor msuunuz? Bir sürü viral hastalık var orada oraya giden kedi sağ çıkamıyor. Kanlı ishalidir gençlik hastalığıdır fiptir fivdir neler var o barınaklarda biliyor musunuz? Her öğün karınları doymaz orda çalışanlar keyiflerine göre ne zaman isterlerse mama verirler. Belediye barınağa bütçe vermez o yüzden mama alınamaz. Oradaki hauvanlar hasta olunca tedavi edilmez ölüme terkedilir bazen cesetleri bile alınmaz öyle çürür kafesinde. O hayvanların yerini değiştirmeye hakkınız yok. Üstelik kiracılarımız diyorsunuz ev sizin gönderin günah yapmayın onca canın hayatını riske atmışsınız

burlo

bu durumu birkaç kez yaşadıysanız neden hala kapınızın önünde besliyorsunuz kedileri? baska bir besleme bölgesine alıştırın. evet insanların içinde kötülük var iyi niyetli bir seyler yapmak istemişsiniz ama tek yaptığınız anneyle yavruyu birbirine düşürmek olmus. ha bir de barınağa bırıkmıssınız ilk yavruları. 6yavru daha götürmek zorunda kaldım demissiniz. barınaktan mı evinize geldi bunlar. ya da başka bir yere bıraktınız diyelim orada insanların huylarını vs biliyor musunuz belki kötü davranacaklar kedilere aç susuz kalacaklar. ilk olaydan sonra kedilere güvenli besleme bölgesi oluşturmalıydınız. kafanıza göre kedileri evinizden uzak yerlere atamazsınız.

KediSORUN

Yazım hataları ve devrik cümleler için özür dilerim

KediSORUN

Aradığımız yavru kedi akşam geldi kusura bakmayın cümleler iç içe girmiş

Elifmuzeyyen

O zaman yavru rahatsiz olabilir madem ayni yerdelerdi buna rağmen anne kabul etmediyse ya da yavruyu biri alip geri mi bıraktı da anneden ayri kalmış oldu suan nerdeler peki

KediSORUN

İlk dört kedimiz gözleri hastaydı veterinere bıraktık almak için gittiğimizde barınağa bıraktıklarını söyledi

KediSORUN

Hayır 6 kediyi barınağa bırakmaya gönlüm el vermedi tanıdıkların bahçelerine bıraktım

KediSORUN

Aslında kedi şu an çok mutlu sürekli yanımıza geliyor bütün sorun çözüldü yani sevinçten miyavlıyormuş
Birde kedileri ben 20 günlük ziyarete gittiğimde ailem bırakmış

burlo

canlı bunlar oyuncak değil oraya gitsin buraya gelsin. çok iyi niyetlisiniz anlıyorum ama komşularınız hep sorun yaratacak. en iyisi siz evinizin yakınlarında güvenli bir besleme noktası oluşturun. kartondan,leğenden falan ev de yapabilirsiniz. hem siz hem kediler için daha sağlıklı olacaktır.