En Ucuza Mama Nasıl Bulunur?

beautifulcat

Öncelikle merhaba demek istiyorum. 3,5 aylık kedim için N&D kitten kullanıyorum ancak bütçeyi aşmaya başladı. 10 kg alsam da bayatlar ya da yemekten sıkılır diye alamıyorum. 5 kg 'su da yok. 1,5 kg 108 tl ve 45 günde bitiriyor. Daha uyguna N&D alabileceğim bir yer var mı? Açık almak istemiyorum, güvenemiyorum. Yoksa Brit Care'e mi geçsem? İçeriği kötü değil ama geçerken sorun yaşamam herhalde

21 CEVAP

aleyn

sokak kedileri uzun yıllar yaşamıyor normalde bi kedinin ömrü 15-20 yıl arasında sokak kedilerinin ortlama ömrü 4-5 yıl. ayrıca royal canin proplan ucuz mamalar da değiller neden para vererek içinde doğru düzgün et bile olmayan bi mama yedirilsin ki. bi nd yi go yu bi acanayı hatta bi matisseyi alın bi de bu mamaları içeriklerine bakın o zaman neden reyauranın böyle söylediğini anlayabilirsiniz.

onurtemiz

Sokak kedileri nereye uzun yıllar yaşıyor biraz yavaş ! @aleyn bile pozitif yaklaşmış 4-5 diyelim ama 2-3 seneyi zor görenlerin sayısı az değil. Ayrıca Royal Canin içerik ve fiyat olarak değerlendiriyoruz eğer Royal fiyatları epey düşürürse kullanılabilir yoksa o parayı hak etmiyor. Ev kedileri için önerilen 1. mama daima ND dir. (Acana gibiler de iyi ama çok pahalı daha ortadan konuşmak gerekir diye ND önerilir) Royal Canin, Hill's, ProPlan a para vermeyin, ND düşük tahıllı ve büyük boy paketlerden alarak uyguna getirebilirisiniz mama maliyetini

septikbaykus

Proplan ve royal canin gibi balon mamaların içeriklerinden bir örnek.

Mısır Glüten Unu, Tavuk Eti Türevleri Unu, Karışık Tokoferollerle Korunmuş Sığır Yağı, Soya Unu, Kurutulmuş Yumurta Ürünü, Kümes Hayvanları Türevleri Unu

septikbaykus

Proplan alcağına matisse al ya. Nd yi üreten farminanın ürünü

onurtemiz

ND kiiten kullanmaya devam edin sıkılmaz ondan 10 kg paket alın 5-6 ay arası gider size, he ama düzenli şekilde başka şeyler de vemelisiniz; yaş mama, ödüller, vitamin, ev deki süt yoğurt bıldrcın yumurtası gibi....

Ben royal canin kullaniyorum su an icin...kalitesine gore fiyati en uygun mamalardan bir tanesi..nd den sonra geliyor hatta...ama ben daha uygun istiyorum derseniz kalites ortalarda bir mama markasi mevcut ..bonita diye biliyorum ismini ..genellikle sokaka hayvanlarina veriliyor..tabi siz bilirsiniz ..bence kaliteli mamadan hic ayrilmayin..cunku dostlarımizda ileriye donuk cok.ciddi pb olusabiliyor

pamuk18pamuk

Pardon da sokak kedileri çöpten yemek yiyorlar ve sagliklilar uzun yaşıyorlar siz Royal Canın kullananlara hakaret ediyorsunuz gerçekten cevap vermek istemedim ama yazık o hayvanlara yazmışsıniz onu okuyunca yazmadan duramadım herkes aynı şeyi söylüyor ama ben hiç duymadım Royal Canın kullanıp da kedisi sağlıksız olan biri ayrıca içeriğinin kötü olduğunu düşünüyorsanız da bu şekilde dile getirmeniz hiç hoş değil gerçekten cevap vermek istemedim ama yazık o hayvanlara yazmışsıniz onu okuyunca yazmadan duramadım

Reyaura

3 kedim var 3ünede N&D düşük tahilli tavuklu narli yavru kedi mamasi kullandim uzun bir süre sıkılma olmadı hiç birinde. Şuan Matisse tuana balikli kullaniyorum çok memnunum. Durumun el veriyorsa N&D kullanmanizi tavsiye ediyorum.

pamuk18pamuk

@aleyn anladım dediğinizi yani içerik hakkında ama ben söylediği doğru veya yanlış demedim yazık o hayvanlara yazmasından dolayı cevap verdim herneyse zaten kavga etmek için yazmamıştım

pamuk18pamuk

@onurtemiz Benim gördüğüm uzun yaşayan sokak kedileri var bilmiyorum neyse uzatmak istemiyorum

Mayis1

Bence matisse kullanabilirsin. 10 kiloluklardan alırsan N&D düşük tahıllı serisini de tercih edebilirsin. Ben de royal canin, proplan ya da hillsin fiyatlarını içeriğine göre fazla buluyorum. Onları alacağına matisse al derim

beautifulcat

Teşekkür ederim evet Royal Canin daha uygun. Ama meat and meat products içerdiği için almaya elim gitmiyor ne yazık ki. :(

Minikbella

Uygun mama olarak proplan kullanabilirsiniz. Hem fiyatı uygun hem de kediniz için sağlıklı ben de kedime ondan alacağım.

beautifulcat

Teşekkür ederim,Proplan'da uygun gözüküyor. İnceleyeceğim :)

pamuk18pamuk

Soruya cevap olarak da bence açık mama alabilirsiniz bir sorun olmaz ama internetten almayın bakıp da alın bence internet güvenilir olmuyor