Geçici Mama Sorunu

Minikbella

Merhaba arkadaşlar whiskas mama hic tavsiye edilmiyor benim de içime sinmiyor zaten fakat buradan sipariş edebilmem için tatilin bitmesi lazim bir de onun ulaşması falan derken çok uzun zaman alır . kedime geçici olarak whiskas mama versem bir problem olur mu acaba . burada da whiskas dan başka yavru maması yoktu. Bunu almak zorunda kaldım. Eğer simdi buna alışırsa sonradan alacağım daha kaliteli mamayı da begenmezse ve karıştırsam bile seçerek yerse? Sonuçta böyle şeyler yaşanabiliyor. İçime kurt düştü.

4 CEVAP

Geçici olarak birşey olmaz bence. Bağımlılık yaptığını söylüyorlar ama ben pek katılmıyorum buna çünkü kuzenim kedisine 1 buçuk yaşına kadar Whiskas kullandı (kaç kere söyledim zararlı olduğunu) sonra başka mamaya geçti kedisi yiyor gayet de ama tabii her kedi aynı değildir

Castielthecat

Bayramda internetten alamadığımdan ben de kısa bir süreliğine 2 gündür falan whiskas veriyorum mecburen. Yaş mama stoğum da bitti çünkü :( kısa bir süreden bir şey olmaz diye umuyorum. Ve kediniz obursa sorun yaşamazsınız, benim kedimin kabında çok az miktarda N&D ve Whiskas var şu anda sırayla ikisinden de yiyor :D

Sutunannesi

Çevrenizde hiç petshop veteriner falan yok mu? Mutlaka oralarda mama satılıyor whiskasdansa başka bir mama almanızı tavsiye ederim. Ha başka yoksa yapacak bir şeyiniz yok diğer mama gelene kadar kullanacaksınız. Yani alışır tabiki bu mamaya ama yeni mama geldiğinde karıştırarak vereceksiniz sonuçta ilk başta az sonra çok derken tamamen eski mamayı bırakıp yeni mamayı verdiğinizde mecbur yiyecek. Ben onlarca mama değiştirdim tadını daha çok sevdiği mamadan daha az sevmediği mamaya da geçtim ama sorun yaşamadık yani yedi hep zoraki de olsa

Minikbella

Kedimi aldığımızda geceydi bu yüzden mama bulamadık marketten almak zorunda kaldik