Doberman Mı Rottweiler Mı

brkin07

Anket

Rottweiler
(7 oy)
Doberman
(5 oy)
Toplam (12 oy)

Merhabalar Bahçeme Köpek almayı düşünüyorum ama bu iki ırk arasınada kaldım sizce cevap ne ????
size hangisi daha enerjiktir ??
hangisi itaatte daha uygundur??

13 CEVAP

Tikih rottweiller lar hakkında verdiğin bilgi doğru ama eksik dobermana vahşi ve saldırgan demişsin ama aslında dobermanlarin saldırgan olmadığını ve rottweillerlarİn genelinde asilik ve saldırganlık olduğunu örtbas etmişsin. Benim oyum da dobermana

Tikih

Benim çok bilgim yok doberman hakkında ancak rotwillerim dişiydi ve 6 yaşına kadar besledim bunlar kendi tecrübelerim:))

Doberman sahibiyle en çok göz temasında bulunan, sürekli emir almayı seven, baskın ve tecrübeli bir sahiple mükemmel bir eğitime sahip olabilecek bir köpektir. Aynı zamanda yabancılara karşı mesafeli ve alan koruma (bahçe, otopark vs.) konularında da çok verim alabileceğiniz ancak bahçede bakmamanız gereken köpeklerdendir. Rottveiller ve Doberman kısa tüylü köpek ırklarındandır ve soğuk havalara karşı dayanıksız ırklardandır. Bu sebeple bahçe kalacak bir köpek düşünüyorsanız Alman Çoban Köpeği, Belçka Çoban Köpeği gibi ırkları tavsiye ederim. Aksi yönde bir karar alıp Rottveiler veya Doberman cinsi köpeğinizi bahçede bırakırsanız yaşayacağınız türlü problemlerin sonu yoktur.

LoveAnimals

ROTTWEİLER [ALMANYA] ----YAŞAM SÜRESİ 8-10 yıl----MİZAÇ sakin-iyi huylu-korkusuz-bağlı-atik-itaatkar-kendinden emin-cesur----RENKLER mavi-siyah----KİLO dişi=35-48 kg erkek=50-60 kg----BOY dişi =56-63cm erkek=61-69cm (((((((((((((ALINTIDIR))))))))))))))

brkin07

Herkese teşekkür ederim bilgileri yazayım dedim
Bahçemiz orta büyüklükte geniş bir kulübesi var
Her gün ilgilenebiliriz günde 2,3 keze çıkabilir
Koruma amaçlı istiyoruz
Çalınabilir diyenler için güvenlik görevlisi var
Daha önce Bir çok Minnoşa baktım
Sürekli bağlı kalmayacak günde 1 kere uzunca yürütüp koşturabilirim
Ailem Köpekleri Seviyor Ben yokken ilgilenebilicek insanlar var
geceleri çok havlamasın insanlar rahatsız olbilir..

Tikih

Benim rotwillerim vardi.enerjikler ancak çok güçlü ve inatçı hayvanlar.kiloları 60 civarı oluyor.dobermanlar zayıf ancak vahşi (saldırgan ) oluyor.secim sizin.daha fazla bilgi için özelden yazabilirsiniz

İtaate uygun olan da enerjik olan dobermandır.

Tikih

Dediğim gibi köpekler hakkında pek bilgim yok:))

KediliBaba

Bahçenizin büyüklüğü nedir?

Daha önce köpek beslediniz mi?

Sürekli bağlımı kalıcak gezdirecekmisiniz?

Aileniz köpek seviyormu siz yok iken başkaları ilgilenebilecekmi?

Bu sorular daha öncelikli Irk tercihinden önce bunlar düşünülmeli.

Geceleri havaladığında sorun teşkil edicek mi?

Ne maksatla beslemek istiyorsunuz güvenlik açısından mı?

Bu soruların yanıtını verirseniz samimiyetle ırk hususu kolaylaşıcaktır.

KediliBaba

Her ırkın ihtiyaçları farklıdır enerji seviyeleri farklıdır enerjisini atamayan köpek başa bela olur çünkü enerjisini harcayamazsa sürekli havlar etrafa saldırır öfkeli mutsuz bir köpek olur.Köpeğin ihtiyaclarını gözetmeksizin karar vermek çok yanlış.
Bana arkadaş olsun diyorsanız siz yanlız yaşamıyorsunuz insanlar sosyaldir çevrenizin beklentileride olur çok iç içe binaların olduğu bir yerde şikayet üzere köpeğinizi elinizden alırlar.Çocukların sevebileceği onlarla geçinen bir ırk arıyorsanız ırk hususunda biraz daha düşünmelisiniz sportif bir yapınız var ise yürümeyi bsiklete binmeyi yüzmeyi sevişyorsanız enerjisi yüksek bir köpeğin beklentilerini karşılıyacaksanız ona uygun bir ırk alabilirsiniz ancak birde herkesin göz ardı ettiği genetik olarak yatkın olduğu hastalıklarıda okuyup araştırmanızı tavsiye ederim ilerde başa geldiğinde 3-5000 tl sağlık masrafını nasıl karşılarım diye düşüneceğinize şimdiden daha sağlıklı problemsiz bir ırk tercihi yapabilirsiniz son olarakta kanunen beslemenin yasak olduğu ırkları araştırmanızı tavsiye ederim yoksa en ufak bir şikayette köpeğinize el koyarlar sizede 15 köpek alabileceğiniz kadar ceza yazarlar.
Vet kaliteli mama barınmayı düşünmüşsünüzdür diye umuyorum.

Alma sen boşver, alacaksan barınaktan sahiplen

ZeynepAtaus

Bir yanlışı düzeltmek isterim ki hiçbir cins SALDIRGAN değildir. Siz nasıl yetiştirirseniz köğeiniz öyle olur. Unutmayon ki her çocuğun ailesinin yansıması olacağı gibi her köpek de sahibini tanımlar.

KediliBaba

Bence rot ama havlar onu söyliyim.