Yenidoğan Kedinin Beslenmeden Sonra Hıçkırması Normal Mi?

Kedicihanim

Yeni doğan ve prematür olan yavruyu besledikten sonra hıçkırmaya başladı 4-5 sn hıçkırdı sonra geçti. Bu normal mi? Not: beskedikten sonra karnını ovuyorum.

7 CEVAP

Sutunannesi

Yani hıçkırma genelde yavrularda çok görülüyor mideleri büyümeye başlıyor çünkü bence normal. Ve 1cc içiriyorum demişsiniz istemediği zaman asla zorlamayın ağzına sıkmayın o emmediği zaman şırınganın veya biberonun ucunu zorla vermeye çalışmayın çünkü ciğerlerine gidiyor :( bence 1cc yeterli onun midesi daha leblebi kadar minicik

Kedicihanim

Dostcanlısı, ya cevap yazmadan önce sorumu okusana not diye yazdım dalga mı geçiyorsun ?Cevap yazmak için yazmayın bi ya

pamuk18pamuk

Çok mu verdiniz acaba bilmiyorum ama yenidoğan kedi ne kadar mama yemeli

Kedicihanim

Sağolsun sutunannesi durumumuz iyiye gidecek inşallah..

Karnini ovala

beautifulcat

Hızlı yiyip bizim gibi hava kaçtıkları zaman da oluyor maalesef. Biberonun deliğini küçültmek de bir çözüm olabilir.

Kedicihanim

Öldü yavrularım. Teşekkür ederim yardımınıza