8 Aylık Kedim İçin Hangi Marka Mama Kullanmalıyım?

Merhabalar
8 aylık british shorthair dişi kedim var. 6 aydır bizimle ve geldiği günden beri proplan yavru kedi maması ile besliyorum. Ama biraz önce okuduğum yorumlarda kullanılmaması gerektiğini gördüm. Neden kullanılmamalı,hangi marka kullanılmalı ve içeriği ne olmalıdır? Teşekkürler.

9 CEVAP

Mayis1

Bütçeniz yetiyorsa nd tahılsız daha uygunu düşük tahıllı serisi var. Royal canin, proplan ya da hills den daha uygun fiyatlı ve kaliteli matisse var. Nd de matisse de farminanın ürünüdür. Rahatlıkla kullanabilirsiniz

Nurpisisii

Bildiğim kadarıyla pro planda GDO var. Daha sağlıklı kedi mamaları var. Onlardan kullanabilirsiniz :)

Mayis1

Aslında 10 kiloluk alırsanız çok daha uyguna geliyor. İyi muhafaza etmeniz gerek sadece. Onun dışında matisse de nd nin bir alt ürünü. Kötü bir mama değil

@Mayis1 okuduğum bütün yorumlarda N&D markasının övüldüğünü gördüm. Baktım diğerlerine göre pahalı ama aileme danışıp almayı düşünüyorum. Çok teşekkür ederim :)

Mayis1

Rica ederim umarım kediniz de severek yer

onurtemiz

Yukarıdaki arkadaşlar haklı. Düşük tahıllı serisini büyük paketler de alıp verebilirsiniz ama 8 aylık kedi olduğu için birkaç ay daha ND kitten yesin sonra düşük tahıllının 3 çeşidi var yaz ayında balıklı olanı (Haziran-Eylül 4 ay gibi) kullanabilirsiniz diğer zamanlarda da kuzulu ve tavuklu (yani iki ayrı çeşit) olanlarında verebilirsiniz kedinize. Büyük paket satın alıp daha ekonomik halen getirebilirsiniz.
ND kitten biraz yüksek ama değer. Çok değil birkaç ay ND kitten vererek sonra da düşük tahıllı alıp gözünüz arkada kalmadan kedinizle yaşayabilirsiniz

Nd mark kulanbpbilirsin

@Nurpisisii teşekkürler :)

Matisse almayı düşündüm fakat sitede tükenmiş. Başka bir siteden de almak istemedim bu sebepten nd aldım şimdilik. Yardımınız için teşekkürler :)