Kızgınlıktayken Kısırlaştırma

emrezrtrk

Kedim iki aydır kızgınlıkta ve kızgınlığı geçerse kısırlaştırcam dedim ama iki ay oldu ve geçmedi eger kızgınlıkta iken kisirlastorirsam beni ne gibi sorunlar bekler veteriner yapılır dedi ama sizlere de danışmak istedim

3 CEVAP

Sutunannesi

Yapılır yapılmasına ama zor bir işlem olur riski var. Kızgınlıltayken rahim kanallarında çok fazla kanama oluyor yani operasyonda kanama riski çok fazla. Eğer güveniyorsanız veterinere yaptırın. Ve 2 ay çok uzun bir süre yani bir kızgınlığın bu kadar uzun sürmemesi gerek. En kötü veterineriniz ilaç versin kısa bir süre kızgınlığı bitene ve Rahmi toplayana kadar verin öyle operasyon olsun. Siz bilirsiniz her iki şekili de tavsiye etmiyorum ama çareler bunlar ’ gibi

aleyn

kediniz dişi sanırım kist oluşmuş olabilir yumurtalıklarında, iyi bi vet bulup yaptırsanız iyi olur.

BanuYuzgec

Biz de aynı durumu yaşamıştık ve hiç istemesekte son çare olarak hormon iğnesi yaptırdık kızgınlığı baskılamak için. Yaklaşık bir buçuk ay sonra da kısırlaştırdık. Biz bir sorun yaşamadık ama tehlikeli olabiliyor bu tür ilaçlar veterinerinize bu konuyu sorabilirsiniz.