Cins Kedim Psikopatlaştı.

Kedicihanim

Arkadaşlar 2.5 aylık scottish fold cinsi kedim var. Annesi delinin teki yaklaşanın canını okuyor, bugün aynısını yavrusunda da gördüm. Kucağıma alayım dedim elimi kolumu mahvetti bir de hırlıyor sanki beni çiğ çiğ yiyecek. Patisine filan vurdum ama bana mısın demedi bende kendi başına bıraktım odada duruyo. Nasıl uysallaşır bu hayvan? Aynı durumu yaşayan oldu mu acaba Annesini mi örnek alıyor?

10 CEVAP

betulyasar

Yavru kedilerde ısırarak oynama huyu normaldir 1 buçuk yaşına kadar da ortalama tabi devam eder hatta bir kedi arkadaşı daha varsa evde ilerleyen yıllarda da oynarlarken devam eder tırnaklarını düzenli kestirin, daima onun tatlı ses tonuyla konuşun aklınıza ne gelirse konuşun ama büyük kedi içinde aynısını yapabilirsiniz insanla konuşur gibi uzun uzun konuşun sakin bi kişilik oturtur bu hayvanlara ve aranızdaki sevgi sesi olur bu oda bi yerden sonra size miyavlayarak cevap verir hatta. Ama uzun soluklu olmalı bu dediklerim her zaman yapmalısınız. Akvaryum motor hortumuna delirir benim küçük oğlum sizde deneyin isterseniz bir metre kestirin ve ip gibi onunla oynatın. Günlük yarım saat mutlaka oyun oynayın ama enerjisini attırın. Hayvanlara ne kadar zaman ayırırsanız ve sevgi gösterirseniz o kadar sakinleşirler.

Kedicihanim

Yok mu aynı derdi yaşayan hiç :(

Kedicihanim

Lazer reklamı veren kişi yüzünden sorum altta kalıyor.

Kedicihanim

up

emrezrtrk

Kedinizin tırnaklarını kestirin belki de daha küçük olduğu için oyke yapmıştır ona tirmalama tahtası alın. Zamanla düzelecektir.Benim kedim temmuzda 1 yaşında oldu onun ilk aldigimda çok isirir ve elimi mahvederdi hatta kardeşimin yüzünü hep isirr ve çizerdi ama şu an sadecd biz onu sinir edince ısırıyor

Burda insanlarla ugrasacaginiza kedinizle ilgilenin oda ilgisiLikden saldirmasin size

Kedicihanim

Murat kes sesini saçma sapan yerlerde lazer reklamı vermeye başka uerde devam et. Uyardık diye zırlayıp duruyorsun karı gibi yallah s..g.t bu siteden. Hayvanseverleri rahat bırak

Kedicihanim

Betül ve emre teşekkür ederim size. dediklerinizi uygulayacağım

Tikih

Benim kedim de böyle kudurur bazen acaba yavruyu mu kıskandı?inşallah bir çare bulmuşsunuzdur.geçmiş olsun:)

felishuman

Kendilerini nasıl savunacaklarını vs anneden öğreniyorlar, annesinin huylarını yavruda da görmeniz çok normal. Bir de arkadaşların dediği gibi bebek olduğu için ısırma, tırmalama huyu olması çok normal oyun için de yapıyor olabilir. Bizim 7 aylık British oğluş da inanılmaz ısırıyor elim kolum yara bere içinde:) Cinsle de alakası yok yani pek. Elinizi ısırdığında, tırmaladığında oyunu, sevmeyi kesin yapmaması gerektiği bir şey olduğunu anlayacaktır zamanla