Kedim Bana Çok Kızgın

Miyuv

2 kedim bi odadalarken cok ani bi giris yaptim odaya kosarak. bi tanesi asiri korktu bi anda saklancak yer aradi ve odadan kacip benim odama yatagimla duvar arasina saklandi. Obur kedimde korkup kacmisti ama bu derece olmadi. Simdi saklanan kedim bi saat oldu ordan cikmiyo bana ve obur kedim ona bakinca tisliyo kiziyo degisik sesler cikariyo daha once ondan hic duynadigim. Diger kedim yanina gidince ufak capli bi kavga bile ettiler. Yavruluktan beraber bu iki kedi bu arada.Ve bu kedim asiri canayakindi onu boyle gormek beni cok üzdü. Düzelmezse diye korkuyorum ilk kez böyle bisey oluyo. Uzerine de gitmek istemiyorum dokunmaya calisarak zaten muhtemelen elime saldirir su durumda.

2 CEVAP

kedilerim2018

sadece korkmuş bence üzerine gitmeyin geçecektir.

KediliBaba

Kedinizin size kızdığını sanıyorsunuz kedilerin canını yakmazsanız size kolay kolay kızmaz ve küsmez öyle havadan nem kapan alıngan hayvanlar değil bu bizim algımız sadece korkmuş size saldırmaz bir sorun olmaz oınlar anlık hislerle hareket eder sadece korkmuş ani hareketten biri korkunca diğerine sertte davranabilir buda normal her hareketinin altında bir mana aramayın kediler aslen vahşi hayvanlar çabucak kızar sinişrlernir sakinleşir korkar kaçöar sonra gelir kucağınıza yatar kin gütmezler kedilerin algısı ile insanların algısı farklı onları insan gibi görerek insani duygular yüklemek yanlış hatta çocukça.