Kedimin Dudağında Çıkan Sivilce Gibi Birşey Var

Eymentalay

Kedimin dudağında böyle sivilce gibi birşey çıktı geçenlerde kafasında mantar çıkmıştı ama iyileşti tedavi uyguladık onunla alakalı olabilir mi yoksa geçici birşey mi acaba

7 CEVAP

aleyn

elma sirkeli suyla bikaç gun silebilirsiniz hafifçe çok sürtmeden geçmezse vedavetin dentavedin ürünü tam bu tip yaralar için, benim kedimde de arada çıkıyor hemen geçiriyor bu damla.

Sudeckmkc

Kedilerde mantar genelde kulak ve ağız çevresinde geliştiği için mantar olabilir evet. Mantarı tedavi edip tekrarlamaması için bünyesini güçlemdirecek vitamin takviyelerine başlayabilirsiniz

Tikih

Eğer kaşıniyorsa ve kafasında çıkan mantar ile aynı belirtileri gösteriyorsa mantar olma ihtimali yüksek.ancak mantar olmayabilirde orayı kaşımasına izin vermeyin.veterinerinerinize bir danışın derim geçmiş olsun

Eymentalay

@aleyn nerden temin edebiliriz dediğiniz ürünü ve fiyatı nedir

Sudeckmkc

Yediği yağlı bir şey ağız kenarında kalıp sivilce de yapmış olabilir eğer öyleyse sirkeli suyla bir kaç gün silerseniz düzelir :)

Mrb benim kedilerde bugün aynı şeyi farkettim hatta sanki sivilce üstü deri kabuğu gibi beyaz bir ölü deri kabuğu.
Bende vitamin veriyorum bir haftadır onu yaptı diye düşündüm ağır mi geldi diye fakat veteriner vermişti.
Siz sirke surdunuzmu ne oldu sonuç lütfen yazarmisiniz

Happytree

Tavuklu mamayla beslemek (arada değiştirin) yada sürekli haşlanmış tavuk vermek mantar oluşumunu tetikler aklınızda olsun.