Tuvaletini Yapınca Bazen Kapatmıyor,Neden Acaba?

Herkese merhaba, oğlum yakında 1 yaşına girecek kısır , sarman tekir. Biraz da agresif bir kedi. Kimi zaman şöyle haftada 1_2 kere büyük tuvaletini yaptıktan sonra üzerini kapatmıyor. Farkedince bazen alıyorum hemen, bazen de ben kapatıyorum. Kumunu gün aşırı temizliyorum, bebek küveti kullanıyorum kum kabı olarak , kumunu da bolca koyuyorum... Õnceden pek olmazdı.. bilemedim bir fikrinizi sorayım dedim. Teşekkürler

10 CEVAP

aleyn

yalnız bebek küveti çok iyi fikirmiş.

Minikbella

Kediniz tuvaletini bitirdikten sonra partilerini alıp eseleme hareketi yapmasını sağlayın zaten o da kokuya dayanamaz ve sizi taklit ederek kapatır üstünü

KediliBaba

kapatmıyor ise kapatmaz değiştiremezsiniz.

kedilerim2018

benimde 6 aylık dişi kedim tuvaletini kapatmıyor.karakter meselesi.kendisi biraz cinstir.dokunmak istemiyor.

aleyn

baskın bi kedi bölgesini belirleme ihtiyacı duyuyor evde, buna sebep olacka bir şey yaşamış olabilir siz farketmeden.

kedilerim2018

olabilir 3 kedim var tuvaletini kapatmayan kedim biraz dominant .kendisini sevdirmeyen kafasına göre hareket eden kucağımıza aldığımızda hemen sıkılıp çırmalayan bir kedi.

Balimbesiktas

benimde 2 kedimden birisi kapatmıyor bazen, evin en uzak köşesinden kumun üzerinde bişey! olduğunun kokusu geliyor tabi ben gidip kapatıyorum, beyefendi bazen bana kakasında ki kanı göstermeye çalışıyor ancak bazende hiç bir şey olmuyor, işaretlemek maksatlı yapıyor olabilir.

MinikBurak

Kokusu kalsın istiyor olabilir

MinikBurak

Kokusu kalsın istiyor olabilir

Cevaplarını zaman için çok teşekkür ederim : )