Lütfen Bana Bi Yardım Edin

ecemarinmis

Kedim daha dün geldi ama hala bir gram düzelme yok hep kaçıp biyerlere giriyo çıkmıyo en kötüsüde kum eğitimi olmasına rağmen yatağıma tuvaletini yapıyor ne yapmam gerek yardımcı olun

6 CEVAP

Sudeckmkc

İdrarını ya da dışkısını bir peçeteyle kumuna koyun. Yatağınızı hiçbir şekilde koku kalmayacak şekilde (en iyisi yıkadıktan sonra sirkeli su) temizleyin ki kediniz kokuyu takip ederek nerenin tuvaleti olduğunu anlasın. Eğer silika kum kullanıyorsanız yavru kedinin ayaklarını acıttığı için de gitmek istemeyebilir bentonit kum deneyin. Kedinizi kucağınıza alabiliyorsanız patileriyle kumu nasıl eşeleyeceğini gösterin.

Minikbella

Kedileri alıştığı ortamdan farklı bir ortama geciriyorsunuz ve haliyle korkuyor. Ona biraz zaman taniyin lütfen bir de kedinizin gözüyle bakın olaylara. Eğer kumuna sadece bir kez yaptırabilirseniz sonrasında hep oraya yapar zaten çünkü idrarinin kokusunu neredeyse oraya yaparlar tuvaletlerini. Benim kedim miya da geldiği gün hep kaciyordu. Ama maşallah 2. Gün alıştı . ona ortamı tanıması için izin verin bir koklasin bir keşfetsin. Ve simdilik eve alisana kadar malzemelerini bir odaya koyun . böylece daha iyi alışırlar. Eve alışınca da eşyalarını olması gereken yere koyarsiniz. Hic acele etmeyin bu konuda bence

Kumu ve yemi oldğu yer de bir gğn bekletin kapısı varsa kapatın odanın alışcaktır

paytakcat_

yeni bir ortama girdi alışmaya çalışıyordur tuveleti görebileceği bir yerde olmalı ve siz tuvaletini yapacağını fark ettiğiniz sırada gidip kumuna götürün zamanla alışacaktır. :))

Minikbella

Benim petlerimden miya nin fotolarina bakin orada olması gerekiyor fotolari. O zaman demek istedigimi anlayacaksınız. Ve biz de eve geldiği ilk gün kapıyı kapatmıştık. Zaten çok küçükler bir de başka yerlere kaçarlarsa hic bulamazsınız.

Eymentalay

Topaklanan ince taneli kum alın yatak örtüsünü iyice yıkayın veya mümkünse değiştirin ve kedinin bütün eşyalarını bir süre aynı yerde tutun tuvaletini daha sonra ayırırsınız. Eğer tuvaletini hala başka yerlere yapıyorsa iyi gözlemleyin gözünüz onun üstünde olsun sürekli tam tuvaletini yaparken hemen alıp kuma koyun düzeni oturtacaktır yavaş yavaş