Kurt Sorunı

samyeli90

Bu sabah kedimin poposun da iki üç tane beyaz kurt gibi de değil beyaz hareket eden kurt gibi bir şeyler buldum veterinere götüreceğim ama 1 hafta beklemesi gerekiyor ne yapacağımı bilemedim götürene kadar o süre için de ne yapmam gerekiyor

10 CEVAP

Balimbesiktas

neyle besleniyor kediniz ? ve evden dışarıya çıkıyormu acaba ? neden oldugunu merak ettiğim için soruyorum. iç parazit aşılarını yaptırıyorsanız kurt olmaz diye biliyorum

KediliBaba

Ayrıca yumurtasını göremezsiniz tekrarlıyım kedi kılı tehlikesizdir parazit yumurtası taşımıyorsa;kediniz tüylerini yaladıkça evde gezdikçe her yere taşır ayrıca sokağa çıkıp gelmesi her hastalığı kapması için geçerli bu hem onun hem sizin sağlığınız için çok yanlış.Pire çok basit bir sorun parazit daha ciddi bir mevzu corona felv ve bir çok hastalık kapabilir bir kısmı öldürücü.Sokakta gezen ile evde yaşıyan kedinin farkı olmalı evde kedi beslemek istiyorsanız diğer risklerden korumak için dışarıya alıştırmamalısınız.

KediliBaba

Sokaktan alınan kedilere annelerinden geçiyor bu parazitler.Kedinizi sınırlı bir alanda bir odada tutun kurtlar heryere dökülür.Malesef ne kontil şurup ne sitraks şurup yok piyasada yoksa 3-4 liraya tadavi edebilirdiniz vetiniz 50 tl karşılığında ilk dozu uygulayacaktır.Başka kedi varsa onada kullanın hatta uzun süredir besliyorsanız sizde andozol şurup alın kullanın evde çocuk varsa onlarda kullansın.Parazit yumurtasını göremezsiniz sizlerede geçer.

samyeli90

Dışarı çıkıyordu ama pirelendiği için 2 aydır salmıyorum dışarı maması bonocibo kullanıyor başka kedi yok öyle fazla dökmüyor çok nadir döküyor bizde sokaktan kaptı diye düşünüyoruz sık sık kontrol ediyoruz popo kısmını

KediliBaba

O gördükleriniz buzdağının görünen kısmı 100 tane varsa bir kaç tane görmüşsünüzdür.

KediliBaba

Kedilerin doğal ortamı şehir değil bazı kişiler esirmi hapismi edelim diye düşünüyor bu şekilde düşünenlere tavsiyem sokak hayvanlarfını beslesinler hiç fikirlerini değiştirmelerine gerek yok eve hayvan almasınlar sokaktaki hayvanlara faydaları olsun esir etmesinler madem :)

KediliBaba

Ev kedisi sahibinin ayakkabısına bile mesafeli tutulmalıdır herhangi bir hastalık kapmaması için.

samyeli90

O zaman ona bir yer ayarlıyalım evde orada kalsın

Elifmuzeyyen

1 hafta bekleyemez hayvan o halde. Parazit var belli ki siz veterinere gitmelisiniz ic parazit hapi veya ignesi yapilmasi gerekiyor

Elifmuzeyyen

Kontil surup da faydali bir ilac her eczanede su siralar bulamiyoruz ama sizin vete gitmeniz şart