Köpek Psikolojisi.

kedilerim2018

yaklaşık bir ay önce bir amerikan coker sahiplendim .şuan 3 aylık sayılır.ben çalışan bir insanım gün içersinde onu yanlız bırakıyorum.yani akşamakadar yanlız kalıyor .kedilerimde var fakat ben yokken odalarını ayırıyorum.hem tuvalet alışkanlığı olmadığı için hem olası kazalardan korumak için.onu bu şekilde evde bırakmak psikolojisini bozarmı?.saat 5 gibi evde oluyorum yatana kadar serbest takılıyor.

7 CEVAP

kedilerim2018

işallah .sabah çok ağladı ben çıkarken.aklım onda kaldı .

Tikih

Psikolojisini bozmaz fakat benim bir rotwelirim vardı . Her evde gittiğimde ağlıyordu . Fakat eğer siz onu eve geldiğinizde sever ve ilgi gösterirseniz birşey olmaz zamanla alışacaktır

Tikih

Evet benim de ilk zaman boyle olmuştu dediğim gibi endişelenmeyin zamanla hem tuvalet eğitimi hem de rutinlerine alışacaktır :)

KediliBaba

Alışır benim köpeğimde odadan çıkınca ağlıyordu düşünün şimdi evde bırakıyorum ağlamıyor ben sizi anlıyorum ama şöyle düşünün sizden iyi ona bakabilirmi kimse ya yavrulatacak para değirmeni gibi kullanacaklar ya büyüdü diye barınağa terkedicekler ya iyi beslemicek bahçede bağlıcaklar bir kenara bunların hepsinden sizin eviniz ilginiz ve bakımınız daha iyi zamanla alışacaktuır küçük zaten büyüdükçe uslanır tuyvalet alışkanlığı kazanır aklına şaşırırsınız sizi kendine hayran bırakır biraz sabır...:)

KediliBaba

ilk zamanlar itiraf ediyim bende vermeyi düşündüm eşim istmedi ev zaten kalabalık ama şuan düşününce kızıyorum kendime eve gidicem birazdan paydos bende 5 de çıkıyoırum eve gidince bir karşılaması var sanki aylardır ayrıyız bana yetiyor.İş yerimde insanlarla muhattab oldukça inanın köpek kelimesini bence insanlar miltifat olarak kullanmalılar diye düşünüyorum çüğnkü bir köpeğin ahlakına yaklaşamıyorlar bozuk ahlaklı ve samimiyetsizler yani tercihimi insanlardan yana kullanmıyorum dostum olmaya devam edicek!

Ceydavural

Yavru köpek en fazla 5 saat Yalnız kalabilir çünkü 4-5 saatte bir beslenmesi gerekir lütfen bir şey olma demesin kimse

Kimsecik

mamasının önünde olduğuna eminim.