Yaş Mama Ne Sıklıkla Verilmeli?

pamujks

Tahılsız katkısız kaliteli yaş mamalardan alıyorum haftada bir veya iki kez veriyorum düzenli olarak yaş mama vermenin bir sakıncası olmaz değil mi?

20 CEVAP

burlo

ben haftada iki kez veriyordum veteriner dişlerine zarar verdiğini söylediği için haftada bir e düşürdüm. haftada iki kez verdiğimde herhangi bir bağımlılığı olmadı kuru mamasını da yiyordu.

unienx

Ben kuru mamayla karıştırıp veriyorum. Çok aç kalmadığı sürece yaş mamanın kokusu olmadan kuru mamanın yüzüne bakmıyor bizimkisi.

BalliBadem

Verdiğiniz miktar iyi

Mollysum

Ben kedilerime tahilsız kaliteli bir kuru mama veriyorum kabız olamamalari ve ödül amaçlı haftada iki kez yine kaliteli yaş mama veriyorum ve kuru mamanin sindirim sistemleri için daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum en başta yaş mama ile besliyordum ve birinde sürekli olarak ishal problemi yaşıyordum şuan haftada bir veya iki öğün veriyorum çok mutluyuz üst üste yaş mama verdiğim zaman kuru mamayı istemiyorlar yaş mama daha lezzetli tabii

Gozdetemizel

Bebekliginden beri 80 gram yas mamayi 4e bolerek hergrun veriyorum.malesef cok ciliz ve sagliksiz bi kediydi.suan sukur baya topladi.kendi veterinerim hergun az verilebilir derken birbaska veteriner 15 gunde 1 odul olarak ver asla surekli verme dedi.kisirlastirdik hala bile zayif.