Kedim İshal Napıcam :(

Zilliece

Arkadaşlar 4 aylık tekir bir kedim var ve beş gündür ishal. Süt vermiştim ondan oldu sandım ve hemen kestim süt vermeyi. Kedimi ev yemegiyle besliyorum bu arada. Süttendir geçer birkaç güne dedim ama geçmiyor. Dün gün boyunca mamasına pirinc ve patates lapası kattım. Gece koyu kıvamda yapmış kakasını. Bu sabah kaşar verdim. Bugun yine ishal şekilde yapmış birkaç kez. Napıcam bilmiyorum. Veye sordum sorun yok dedi cünkü kedimde iştah kaybı ya da halsizlik vs yok. Gayet hareketli özellikle yemek verdikten sonra acayip canlanıyor. Sürekli oyun oynuyoruz. Yarın tekrar vete gidicem ama bu ishal neden olabilir ve nasıl gecirebilşrim bir fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun

11 CEVAP

Sutunannesi

Ev yemekleri kedilere verilmemeli. Sizin koyduğunuz yağ baharat tuz vs onların sindirimlerini bozabilir ki gördüğüm kadarı ile bozmuş. Üstelik kediniz için en sağlıklısı kaliteli bir mamadır. Bir sürü veteriner değiştirdim ve hepsi evden yemek verilmemesi konusunda ısrarcı davrandılar. Sadece ona özel mama tariflerinden yaparsanız ve öğün öğün sadece ondan verirseniz burda tarif veren arkadaşlar vardı daha sağlıklı olacaktır. Bence şu an yapılması em doğru olan şeu ilk önce veterineri değiştirmek daha Sonra probiyotik almak veterinerden eğer geçmezse veterineriniz enjeksiyon yapabilir. Haftalarca geçmeyen bir ishalimiz vardı her türlü tedaviyi denedikten Sonra en son enjeksiyon yapmıştık ve ishali geçti. Daha Sonra hassas sindirim sistemi olan kediler için olan mamalardan alabilirsiniz. En azından sindirim sistemi toparlayana kadar bir süre kullanın. Daha Sonra isterseniz normal mamaya geçebilirsiniz

aleyn

kaşar çok yağlı ve tuzlu kediler için peynir verecekseniz az yağlı ve az tuzlu hatta tuzsuz vermelisiniz, ev yemeği derken kediniz için mi pişiriyorsunuz yoksa eve pişen yemeklerden mi?. tavuk göğsü, kabak pirinç, patatesi yağsız tuzsuz az suda haşlayıp blendırdan geçirip verebilirsiniz. ishal önemli bi durum kedilerde çok uzun sürebiliyor ve muhtemelen sütten olmuş çünkü direkt ishale yol açıyor. . bir de bağırsak florasının düzene girmesi için ev yoğurdu verebilirsiniz 1 kaşık kadr hergün.

Tikih

Kedinize ev yemegi yermenizi önermiyorum büyük ihtimalle sütten olmuştur ve sizde ev yemeği verince ishal geçmemiş kedinize mama vermenizi öneririm bu şekilde daha hızlı geçer . Tabi ki veteriner bilgisi de lazım geçmesi için

Zilliece

Veterinerim verebilirsin ev yemeği sorun yok dedi. Kediye özel mama da hazırlayıp veriyorum evde tavuk et vs varsa onu da veriyorum

Veterineriniz nasıl bu cevabı verdi anlayamadım açıkçası kediler için en sağlıklısı kuru mamadır. Peynir süt vs içinde laktoz bulunduran besinler kediler laktozu sindiremiyor ve ishal yaratıyor. Üstelik ishalin çok uzun sürmesi de ölümcül. Hemen veterinerinize götürün size probiyotik ve şurup vericek muhtemelen lütfen aksatmayın en kısa zamanda götürün.

Zilliece

Çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için

Zilliece

Farklı bi vete götürücem

Kerkenez

Hocam tavugun gögsünu haşayin.haşladikdan sonra küçük ķüçuk şekilde kedinize yedirin.1güne duzelir ishali.(dışkısında kan varmıydi )

Kerkenez

Sanırim süt ürînlerine karsi hassasiyeti olmali.süt ürününü vermeyi kesin.

Zilliece

Dışkıda kan da yok, teşekkür ederim deneyeceğim

paytakcatt

Mamaya geçmyi düşünmezseniz tavuğu haşlayıp lapa haline getirdiğiniz pilavla karıştırıp verebilirsiniz tadınıda çok sever. ve veterinere durumu bahsettiğinizde size bir ilaç verecektir bizim vardı ismi şu an aklıma gelmiyor. Geçmiş olsun :)