Düzenli Veya İsteğe Bağlı ?

Minikbella

Arkadaşlar sizce kedime düzenli olarak mi mama vermeliyim yoksa mamasini önüne koyayim da o istediği zaman yesin mi ben öyle yapıyorum ama bilemedim

3 CEVAP

Gul36

Mama saatlerini bir düzene oturtmalısınız. Kediler içgüdüleriyle hareket edip avlanarak beslenmeyi tercih eden canlılardır, beyinleri avla, oyna, öldür, ye, uyu şeklinde çalışır. Önünde sürekli yemek bulunması onu hem tembelliğe, hem obeziteye, hem ruhsal sorunlara iter. Gün içinde 4, 5 öğüne bölüp azar azar yemek vermeniz onun için de sizin için de en iyisi olur.

beautifulcat

Kedicik 1 yaşından küçükse porsiyon kontrollerini yapmalı, dolayısıyla her zaman mama kabında mama bulunmalı. Fakat yetişkin ve kg problemi yaşayan bir kediyse öğün olarak vermelisiniz.

Sutunannesi

Büyüyene kadar önünde kalmasında sakınca yok yavruluk döneminde hareketliler çünkü kilo problemi yaşanmıyor. Mama kabınızda kilosuna göre yazan miktarı sabah koyun ertesi sabah aynı miktarı yine koyarsınız