Profine Mama ?

Merhabalar kedimin tüyleri için yakın zamandır Profine somonlu derma mama kullanıyorum ama kedim kısır erkek olduğundan birazda korkuyorum. Profine kısır tavuklusuyla karıştırsam bir sorun olur mu (ND önermeyin sevmiyor tadına bile bakmıyor :) )

16 CEVAP

Aynen kardeş N&D Türkiye'deki bütün hayvanseverlere para ödüyor yorum yaptıkça para kazanıyoruz kafaya bak. N&D'nin düşük tahıllı serisinden kuzu etli olanını yemeyen kedi ve köpekler duymuştum bizimkiler yediler hepsini de sevdiler. Profine ile N&D kalitesini bir tutmak için kör olmak lazım içerik de mi okumuyorsunuz siz? Şu an önümde Profine Adult Chicken mama var ve tavuk unu %25, kurutulmuş tavuk %15 diyor. Bu mu kalite? 3 kedimin üçü de dündem beri kusuyor. İçeriği Profine'dan daha kötü dediğin N&D düşük tahıllı tavuklu mama %24 taze kemiksiz tavuk eti, %24 kurutulmuş tavuk eti içeriyor. Taurin oranı da Profine'dan daha yüksek bu mama nasıl Profine'dan daha kötü oluyor? Her çocuğun ihtiyacı farklıdır seninki onu sever bizimki bunu. Sorduğun soruya nazikçe cevap veren insanlara niye böyle saldırdın anlayamadım? Biz N&D'nin askerliğini yapmıyoruz da sen N&D'ye ayrı bir nefret besliyormuşsun gibi geldi senin çocuk mamayı beğenmeyince mama kalitesiz olmuyor. N&D'yi sevmeyebilirsin de kalitesini %35 saçma sapan bir protein oranına sahip olup bunun da yarısından fazlası tavuk unu olan bir mamayla kıyaslama çarpılırsın

Valla içerik olarak proplandan daha iyi olduğunu düşünüyorum, ayrıca kediden kediye göre değişir muhtemelen yavru diye katı yapmıyordur, veterinere geleceksek muhtemelen o mamayı satmıyordur o yüzden önermemiştir. Şimdi asıl soruma cevap arıyorum :)

unienx

Ben de kedime profine kullanıyordum -yavru için olanından- tuvaleti hiçbir zaman tam olarak katı olmuyordu ve ağır bir kokusu vardı. Geçen gün veterinere profine kullandığımı söylediğimde "asla önermem cidden" şeklinde bi tepki verdi. Biz de bu mamanın bitmesini bekliyoruz proplana geçeceğiz

AyseBerraAydin

Merhaba direk N&D önercektim oysaki :) Herneyse Profine'ın içeriğinin Proplan'dan iyi olduğu doğru. Bence Brit Care'ı deneyebilirsiniz. Fiyatı Profine'dan uygun. İçerik neredeyse eşit kalitede. Ama sorunuzu yanıtlayacak olursam karıştırın gitsin. Bişey olmaz karıştırın ve Somonlu Derma dediğiniz mama bitince tamamen kısır tavukluya geçin.
NOT: Tavuk kedilerde tüy dökümüne sebep oluyormuş özellikle sizin kediniz uzun tüylü olduğu için dikkatli olun derim.

Unienx katılıyorum bizde proplan kullanıyorduk yavru kedi için olanı sonra profine içeriği de iyi diye ve fiyat olarak da çok iyi diye profine geçtik ama aynı sorunu bizde yaşadık koku ve tam katı olmayan kaka şimdi alerjik bünyesi olduğunu söyledi ver ondan nd onerdi. Vetime güveniyorum bazı aşıları hatta gereksiz bulduğunu bile soyledi. Hills in manasına da iyi demişti siz bilirsiniz ki

KediliBaba

Nd mamayı sevmiyen kedi bilmiyorum ben et oranı daha yüksek olan bir mamayı kediler severek yer ama kural şudur eski mama gün geçtikçe azaltılarak mamalar karışık verilmeli bu şekilde 10 gün içinde 2. mamaya geçilmeli hayır insanlar etçil değil buna rağmen az kıymalı bir yemek ile kavurma arasında kavurmayı seçiyor çoğu kedi gibi etçil bir hayvan için siz kurun mantığı.
Proplan hills royal canın kullanmaytın mamalarında içeriğini karşılaştırın çoğu kalitesiz mamada aroma ve alışkanlık yapıcı maddeler var kedilerinizi ölçü almayın içeriğindeki et oranına bakın tahılsız mamaları tercih etmeye çalışın bolca su tüketmesi için arada yaş amama alıp su ile karıştırıp verin.

KediliBaba

İçeriği yetersiz ama çok pahalı olan royal,hgills,proplanı bırakın yerine matisse alın en azından.

KediliBaba

Orta halli orta kalite mamadır matisse.

çok merak ediyorum bu sitedekiler N&D marka mamadan prim mi elde ediyor ? Proplanı royal canini kötülüyorsunuzda 18 yaşında proplanla beslenen tanıdığım kedi var Boş yapmayın o yüzden

Anonymus552223

10 kilo mama 1 sene mi gider? 10 bin gram mama gunde 100 gram verseniz 100 gun yani 3 aydan biraz fazla gider, 70 80 gram verseniz biraz daha fazla ama genelde 70 80 gram yetmiyor. Bana tas catlasin 3 4 ay gidiyor, paketini her gun acmiyom 1 2 kilo tuppera koyuyosun. Bayatlamiyo yani.

Sselin1

Ben direk sorunuza cevap vereyim.:) eger kedinizin kilosu normalse balikli mamayi kullanmanzda hicbir sorun olmaz mineral degerleri oldukca dengeli. Yani kisir kediniz icin uygun. Ama derseniz kilo almaya basladi ozaman kuzulu secenegini kullanin %13 yag orani var. Ya da dönüsumli olarak kullanabilirsiniz. Kisir mamasini kullanmak zorunda degilsiniz asil önemli olan yeterli oranda su icmesi ve duzenli yaş mama yemesi bu kedinizin böbrek sagligini koruyacaktir. Ve son olarak mamaniz fiyat performans ürünü memnunsaniz kullanmaya devam edin bence :)

Valla kedim mantardı hiç aşı maşı yaptırmadım sadece Profine derma kullandım yarım kilo ve tüyleri çıkmaya başladı. Kakası da gayet katı. Sadece şimdi yarım kilo kısır yarım kilo derma aldım karıştırıp vermeyi düşünüyorum yada porsiyon porsiyon :) kesinlikle ND nin içeriğinden de daha iyi

Cldkgkcs

Bende 10 kg matisse aldım kendim de birşeyler yapıyorum sürekli diye ama pişman olmam inşallah :)

Ahahhaha 10 kilo mamayı hayvan bi senede yer. Mamalar maksimum bir ayda bayatlıyor. Benim soruma cevap vermek yerine saçma sapan konuşmuşsunuz. Özellikle şu salak nd mamasını duymak istemediğimden yazdım sorumun altına. Ama siz illede prim kazanacaksınız

mmhureyre

profine alacaktım yorumlardan ve içeriğini iyce araştırdıktan sonra vazgeçtim. kısır kedile riçin tek tavuklusu var bu da çok kötü zaen, alerjik ya da mantara yatkın hayvana gelmez ki. yani ne bileyim felicia, mistic, pronova felan alsam onun yerine çok büyük kayıp olmıycakmış, onlarda da var unla et karışımı profine da öyleymiş.tek yüksek et oranlılardan alamam zaten her zaman, indirimde bulursam alıyom onları.profineın çok büyük bi artısı yok gibi şu durumda. blki balıklısı felan olsaydı unlu munlu karışık önemsemez alırdım. ama kısır kedilere balıklı da üretmemişler