Kedimi Bi Türlü Yıkayamıyorum

Kerkenez

Kedimi banyoya sokup bi türlü yikayamiyorum.kolay bir şekilde nasil yikarim.tavsiyesi olan varmi?

35 CEVAP

aleyn

2 kişi yıkayabilirsiniz ancak biri kucağına alacak sarılı şekilde üzerine kalın bişey olursa iyi olur tırnaklayabilir çünkü ve ıslanmayı da göze alacak tabi diğeri kedi şampuanıyla köpürtülmüş bi su hazırlayıp kediyi sırtından yıkayacak ve duş başlığı ile durulayacak hızlı bi şekilde. suyu sevmiyorsa tek başına yaptıramazsınız.

Kedilerin geneli banyo yapmayı sevmez. Siz ıslak veya nemli bir bezle alıştırabilirsiniz veya üzerine az az avucunuzla su dökebilirsiniz.Umarım yardımcı olabilirmişimdir

pamuk18pamuk

Bir kovaya doldurduğunuz suyla yıkayın çünkü suyun açık olması daha tedirgin eder kedinizi

aleyn

kedi kirlenmemişse ve bi sorun yoksa ayda bir yıkanmaz yalnız, sadece gerekli durumlarda yıkanır ayda bir yıkayarak deri dengesini bozarsınız ve deri hastalıklarına açık hale getirirsiniz kedinizi.

Cathorn

aşırı pis değilse yıkamayın. yıkayacaksanızda ıslak bir bezle silin

Kerkenez

:)) kedinin beyaz olan tüyleri şuan simsiyah.:))

Cldkgkcs

Allah kolaylık versin o zaman :)

aleyn

bir de ıslanınca daha kaygan oluyorlar kaçışları kolaylaşıyor o yuzden 2 kişi ve hızlıca oyalanmadan halletmeniz gerek.

Darwincan

Önce yapabilirseniz tırnaklarını kesin. Nispeten sakin olduğu bir zamanda deneyin. Bir de çeşmeden akan su yerine kovadan şu dökerek yıkamayı tercih edin. Ne diyeyim bol şans..

Kerkenez

Tesekkurler darwincan

Ben üzerime eski kiyafetlerimi giyiyorum sonra suyu ayarliyorum alıyorum cakiloskiyi kucağıma ilk önce kafasını suya tutmamaya çalışıyorum ama su kacabiliyo tabi uslu durmuyo benimkide kaçmaya calisiyo ama küvet ve dusakabin yok açık banyo islattiktan sonra kaçarsa kaciyo orda bi sampuanliyorum sonra suya tutuyorum hemen anca öyle yikaniyo bizimkisi

Bu arada kedim dışarıya çıkıp geliyor bazen kedi köpek diskisina bulasabiliyo her zaman yikamiyorum yanlış anlaşılmasın

Mayis1

Kediyi bir kişi ensesinden tutup zaptetsin diğeri de yıkasın. Ama çok yıkamayın yine de. Ayrıca onlara özel şampuanlardan kullanın

Dondurmacik

Banyonun zeminine havlu koyarak yıkayabilirsiniz

Nergizl

Bir kovanın ıcıne ılık su kazırlıyorum lehen aldım kedıme gore orta boy içine sampuanını sıkıp suyun kopurtuyorum ıcıne sokup bır guzel yıkıyorum sonra kenarda hazır bıraktıgım suyu kızım yavasca dokup duruluyoruz sonrasında havlusuna sarıp kurutma işlemıne gecıyoruz bıraz zor 2kısı zor yıkıyoruz tek yıkaman bıraz mucızevı