Bugün 2 Aylık Ponçiğimi Sahiplendim Bana Bakım Konusunda Tavsiyeler Verebilirmisiniz İlk Kedimde

-Poncik-

Bana bakım beslenme vs. hakkında tavsiyeler verirmisiniz lütfen ?

10 CEVAP

AyseBerraAydin

Keşke bunu kediyi sahiplenmeden önce sorsaydiniz kedi beslemek köpek kadar olmasa da zor bir iş sayılır. Bu arada başka sorunuz olursa cevaplarım.

AyseBerraAydin

Çok tatlıymış bu arada :)

AyseBerraAydin

Bir de sineklik olayını unutmuşum. Kaçmasın için büyüdügunde sineklik taktirmaniz gerekecek ya da bizim gibi cam balkon yaptırırsınız tarzı şeyler. Kaçmasın diye önlemler yani..

-Poncik-

teşekkürler bizim balkon cam balkon şu anlık onunla evdeyim zaten 2 aylık çok küçük bir kedi ama kuşlarıma zarar gelmesinden biraz korkuyorum 8 tanede kuşum var

AyseBerraAydin

  1. Kaliteli Mama kullanmalısınız.(N&D, Acana, Orijen, Petcurean)
    2.Kumunu iyi seçmelisiniz ve temiz tutmalısınız (Bence doğal olanlardan alın ama normal bentonit de kullanabilirsiniz)
    3.Birsuru yaramazlığı yırtık koltuk kenarlarına hazır olun (Sonra olmuyor diye sokağa barınağa bırakmayın sahiplendiriyor de bir kere alışınca yuva değiştirmek de sokağa sakınmak kadar kotu onlar için)
    4.Buyuyunce

AyseBerraAydin

  1. Büyüyünce tüy dökecek hazır olun buna da düzenli tararsaniz büyük bir problem olmaz ama her türlü bir problemdir.

AyseBerraAydin

5.Ona zaman ayırmalısınız onunla oynamalı vakit gecirmelisiniz

AyseBerraAydin

Ceza vermemelisiniz, Kediler cezadan anlamaz.
.
Bırakın istediğini yapsın. İstemediği bir şeyi yapmaya zorlamayın.
.
Kızgınlık dönemine girince kısırlaştıracaksınız. Eğer bu sorumluluğu (maddi olarak) üstlenemezseniz şimdiden para biriktirmeye başlayın.
.
Evde çok fazla yalnız bırakamayacaksiniz.
.
O da sizinle birlikte tatile, memlekete gelecek.
.
Bir hastalığı olduğunda veterinere götüreceksiniz aynı nasıl biz doktora gidiyorsak öyle.

AyseBerraAydin

Merak etmeyin kafesteyse çok problem olmaz kußun ne olduğunu bilmiyordur şu anlık muhtemelen. O yüzden onlara kafesin içindeyken saldırmaz diye düşünüyorum

AyseBerraAydin

Kuşun