Cocker İsirmasi

egeutku

merhaba 2 aylık bir çiflerin var ellerimi hırliya hırliya ısırıyor.tuttugu zaman kafasını sallıyor ki parçaları icin normal mi sizce ? hayır falan duymuyor bile :(

11 CEVAP

EMRAH12

Dişleri kaşındığı için ısırıyordur ellerinizi dişlerini kaşıması için oyuncak veya diş kemiği alın

egeutku

kemik aldım oyuncagida var kemiriyor kemiğini ama elimi görünce çılgınca ısırıyor savura savura :(

KediliBaba

Hayır ile birlikte popoya şaplak atın ozaman hayırın manasını anlar.

KediliBaba

Hırlamak oyunun bir parçası saldırma ifade etmez yavrular için normal.

KediliBaba

Oyun oynarken aşırıya giderse ki gidiyorlar illa siz uyarıcaksınız sınırlanrını bilicek benim kızımın benim elbiselerimiz diş yırtığı dolu ilk günler tolere ettim sonra ilk hayır diceksiniz dinlemezse şaplak; şuan şaplağı yedikten sonra bıraktı denemeye kalkarsa hayır diyorum hemen bırakıyor

kedilerim2018

benim küçük cocker ım da yavru kedimin kulağına yapıyor aynısını.bende ensesinden tutup hayır diyorum (ensesinden tutulmasından hoşlanmıyor).sonra hızla uzaklaşıyor.işallah zamanla geçer.

Tikih

Hırlaması pek normal gelmedi ama ısırması normal . Dişleri kaşınıyor . Fakat sizi ısırdığında hayır diyin ve çok acıtmıycak bir şekilde vurun . Fakat sert vurmayın çünkü oda bir can . Sonrasında oyuncağın götürün oyuncağı ısırsın . Ve her oyuncağı ısırdığında ödüllendirin . Bu şekilde alışır oyuncağa

kedilerim2018

benimkiside hırlayarak oynuyor.

egeutku

ısırdığında hayır diyorum fakat pek sallamıyor kemik verince kemirmeye başlıyor inat etmiyor illa beni ısırmak icin ama ancak çok sert bir hayır da korkunca bırakıyor biraz inat olacak galiba bizimkisi :(

puddinj

Benim goldenım da ısırmayı çok seviyor ve her şeyi ısırıyor. Ben hayır kelimesini öğretmeye çalışıyorum. Kızarak hayır diyorum. Siz de istemediğiniz bir hareketi yaptığında kızarak hayır derseniz öğrenir diye düşünüyorum. Bugün veterinere gittik. Arabada önce bayağı hareketliydi, hiç ilgilenmedim. Sonra sakince yattı. Siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.

egeutku

teşekkür ederim yorumunuz icin denicem :)