Isırma, Eğitim

puddinj

Merhaba.
Yaklaşık 3 aylık goldenım her şeyi ağzına alıyor ve beni dahi ısırmaya çalışıyor. Oyun oynamayı çok seviyor. Isırma alışkanlığını nasıl geçirebilirim? Ve eğitimine ne zaman, nasıl başlayabilirim?

10 CEVAP

KediliBaba

şuan başlayabilirsin sizi yada başkasını ısıracağı zaman hayır diyin kızın hayırı öğretin yoksa baş edemezsiniz.Her ağzına bir şey aldığındada kızın birde aldığını yutuyor ise daha tehlikeli engel olun.Dikkatini ödül mamasına çekin sizi dinlediğinde ödüllendirin.

Nergizl

Isırdıgında sizde ona vurursanız daha cok agresıflesıyor yuzune üfleyin ve odayı terk edın konusmayın ilgılenmeyın bir sure dıye okumustum ben yaptım işe yarıyor evde sadece benı ısırmıyor dıgerlerını bazen ısırıyor

crnasya

Canınızı acıttığını hafif ses çıkartıp belli edip farklı odaya geçin

burlo

ısırması için oyuncak verin. dişleri kaşınıyordur.

Kerkenez

Hocam ısırdıgi zaman kulaklarindan veya kuyruğundan hafifçe çekin.ama acitmayac şekilde çekin.ısirmayi birakir

Kerkenez

İlk çektiğinizde bi şaşırir.sağina soluna bakar bi size bakar.yaptinin yanlis oldugunu ve patronun siz oldugunu anlar.

puddinj

Teşekkür ederim :)

Kerkenez

Isiriyorsa hala işe yaramamamis demekki :))

puddinj

Oyuncak veriyorum ama oyuncak hariç her şeyi ağzına alıyor. Ama ısırmaya çalışınca hayır diyerek bir süre ilgilenmeme fikri mantıklı geldi. Deneyeceğim. Hepinize çok teşekkür ederim.

egeutku

ben kulağını hafif e cektim çıldırdı daha çok ısırmaya calisdi hemde incecik sesiyle hırladı:(