Kedimin Pembe Burnunun Uzerindeki Tuyler Kafasini Asagi Tuttugunda İslaniyor. Sebebi Ne Olabilir?

Moonegi

Merhaabalar lutfen yardim edin... veteriner normal oldugunu bunun mama ya da su icerken bulastigini soyluyor. Iki darkli veterinere gitmeme ragmen ikisi de onemsemedi. Fakat benim gordugum ne zaman kafasini one egse burun ust kismi islak oluyor ki basta tuylerin dokuldugunu dusunmustum.. hatta bu sivi kurudugunda sarimtirak bir renk aliyor... genelde son zamanlarda ozellikle su gibi gorunmekte... kedimin adi egi ondan bahsedecek olursam bu durumu onemsememin nedeni muhtemel hastaligi... haziran gibi kum yemeye baslayan egi istahi kesildi bizden uzaklasti agustos basi gibi hareketleri tamamen degismisti ... testler yapildi corona pozitif cikti kan degerleri iyiydi ama kuru fip ten suphelenildi... interferon antibiyotik ve kortizon tedavisi gordu... iki haftada inanilmaz degisti doktorlar inanamadi ... belki de fip degil diyorlar. Tedavi basinda arka bacaklar tutmuyordu simdi zipliyor denge kaybi vardi simdi yok... istahi az da olsa yetine geldi. Arada kafasina kulagini kasir sekilde bacaklari ile vuruyor. Bu acaba kafasinda bir sey mi var beyninde bir sorunmu var su buralardan mi geliyor sorusunu aklima getiriyir fakat bu sorularim ... su an Egi nin MRI almasinin anestezi gerektirdigi icin riskli oldugu... burundaki akintinin normal ya da bulasmadan kaynakli olacagi seklinde cevaplandi... acaba gozden kacan ciddi bir sey benzer bir durum yasayan var mi??? Simdiden cok tesekkurler.::....

1 CEVAP

Moonegi

Bir de dun gece inanilmaz sekilde hareketliydi gece arka bacaklaryla kafasina iiki kulagina da vurup durdu. Kendini yaliyo deli gibi dengesini kaybediyor yataktan dusecek diye biz uyuyamadik... dis parazit damlasi daha gecen hafta yapildi bu daha cok norolojik bir sorun ya da kulak ici gibi ... ne yapacagimizi bilmiyorum simdilik bi sonraki veteriner kontrolu icin bekliyoruz