Kedi Mama Yemiyor

mostalker

Arkadaşlar iyi günler, benim bir arkadaşımın kedisi 2-3 haftadır mama yemiyormuş. Arkadaşım her şeyi denemiş, mama değiştirmiş, yoğurt dökmüş vermiş ama seçerek yiyormuş bildiginiz... Daha önce başına böyle bir şey başına gelen var mı önerileriniz neler? :)

7 CEVAP

mostalker

yaş mama yiyormuş bu arada ama hep yaş mama yıyerek nereye kadar dıyor sahibi :(

Yaş mamayi kuruyla karistirsin yavaş yavaş yaş mamayi azaltın bakalım bi denemek lazim

Tikih

Örneğin 1 kaşık mamaya yarım kaşık yaş mama katın fakat mamayı iyice karıştırın . Eğer karıştırmazsanız sadece yaş mamayı yer . Sonrasında mamayı arttırın .yavaş yavaş yaş mamayı kesin en sonunda alışacaktır . Bir dönem benim kedimdede oldu aynısı mama yememeye başladı . Ben ona vitamin verdim ki mamadan alamadığı proteinleri kaybetmesin ve güçsüz düşmesin diye. İştah kaybına dikkat edilmesi lazım .dışkısında kan , ishal durumu , kabızlık durumu vb. Birşey varmı belkide bu yüzdendur . Yada arkadaşınız mamayı değiştirdiği için de olabilir . Açıkcası birçok nedenden dolayı olabilir .

Sulu mama denemesini öneririm benim kedilerimde kuru mama sevmiyor yaş mama yemezse ise veterinere götürsün

mostalker

su ile karıştırmış, yoğurt ile karıştırmış ama mesela sadece yoğurtu yıyormuş.. Veterinerde bir hastalıgın olmadigini söylemis :(

mostalker

teşekkurler

mostalker

anladım bunları söyleyeyim teşekkur ederım cevabınıza