Arkadaşlar Lütfen Yardım

Ezgikitty

Bahçede anne kedi ve üç yavru kediye bakıyoruz iki ay oldu baktığımıza anneleri acayip vahşi bir kedi sürekli tıslıyor patisini yere vuruyor hırlıyor.Bugunde yan bahçeden bizim bahçeye atlamışlar bütün saksıları devirmişler dağıtmışlar.İki aydır beslememize ragmen hala vahşi yavru kedilerler de üç aylık oldu emzirmeyi de kesti.Niye böyle olabilir anlamıyorum? ilk başlarda hadi tamamda kaç aydır böyle.

13 CEVAP

Ezgikitty

Yavru kediler uysal iyiler ama anneleri çok vahşi anlayamıyoruz yavruları elimize alıp seviyorız bisey demiyo yemek verirken tıslama hırlama patisini yere vurma bir fikri olan var mi

Hercule

Gayet dogal. Sokakta basina kimbilir neler geliyor. Siz el uzatip mama veriyorsunuz, komsunuz el uzatip kafasina vuruyor, veya cocuklar hirpaliyor. Burasi Turkiye hersey oluyor. Size de onyargiyla yaklasiyor. YillRdir sokak hayvzni besliyorum , ozellikle disi kediler yaklasmaz hicbir zaman.

Ezgikitty

Hic fikri olan yok mu :(

Önceden kötü davranışlara ruhsal bir tramva olabilir bir kaç ay daha bekleyin

@ezgikitty yavruların yanında yemek veriyorsanız eğer yemeğini paylaşmak istemediği anlamına gelir eğer yakınlarda başka bir kedi yoksa sebebini bilmiyorum

Ezgikitty

Tam tersi yemek yerken yavruları yanına gelirse bir an duruyor onlar yesin diye ki yavrularınu hiç yanından ayırmıyor hep onlarla beraber anlayamıyoruz bir türlü çok vahşi bir kedi

Ezgikitty

Dediğiniz gibi travma olabilir ama iki aydır bakıyorız hala mi anlamadı zarar vermeyecegimizi onu anlamadım

Umarım düzelir

Ezgikitty

Aynen çok haklısınız öyle düşününce böyle davranması normal belki ama ben elimden geleni yapmaya calisiyorum hep onlar icin ama o sekilde tepki vermeye devam ettikce yanlis mi yapiyorum diye düşünüyorum biseyleri.Neden özellikle dişi kediler peki?

Sudetina

Belki insanlardan zarar görmüştür

Sudetina

Belki insanlardan zarar görmüştür Hercule benim sokakta kedim var ve hayvana çok eziyet edilmişti dişi bir kedi ama alıştı şimdi alışmaz demeyin çocuklar yavrularını seviyor hiç birşey yapmıyor

Sudetina

Belki insanlardan zarar görmüştür Hercule benim sokakta kedim var ve hayvana çok eziyet edilmişti dişi bir kedi ama alıştı şimdi alışmaz demeyin çocuklar yavrularını seviyor hiç birşey yapmıyor

Sudetina

Belki insanlardan zarar görmüştür Hercule benim sokakta kedim var ve hayvana çok eziyet edilmişti dişi bir kedi ama alıştı şimdi alışmaz demeyin çocuklar yavrularını seviyor hiç birşey yapmıyor