Sudan Aşşırı Korkan Bir Kediye Banyo Yaptırmak Zorunda Kalmak

Cathorn

merhaba kedim bir kaç gün önce bahçeye kaçmıştı ve üstü toprak çamur toz olmuştu. ben belki kendi temizler diye kendi haline bıraktım ama hiç tınlamadı pasaklı dolaştı tüyleri koyulaştı bende onu yıkamaya karar verdim bir kere başka bir olay yüzünden yıkamıştım (yada becerememiştim) hemen kaçmıştı bu sefer daha farklı olmayı düşünüyorum internette bir çok yazı var ve çoğu kedi şampuanını önermiyor. kedi şampuanlarının bilinçli olarak tüyleri döktüğünü, alerji yaptığı söylüyorlar. ve ben bütün kedi bakan tanıdıklarıma sordum onlarda bebe şampuanı veya beyaz sabunla çok hızlıca ve iyice durulayarak yıkadıklarını söylediler. sizce bu şekilde yıkanabilir mi? evde beyaz sabunda bebe sabunuda var.

4 CEVAP

dollfacepersian

Nereden böyle bir bilgiye ulaştıniz bilmiyorum ama insanlar için olan her türlü şampuan,sabun kediler için zararlı olabilir (ph seviyesi vs dolayısıyla) bu yüzden en iyisi onlar için üretilmiş şampuanlar bence. Bu konuda perfect wash tavsiye ederim

pamuk18pamuk

Yikayabilirsiniz ama beyaz sabunla yıkamayın bence ve üşütmemesine dikkat edin ve banyo yaptırmadan bir kovaya doldurduğunuz suyla yıkayın çünkü suyun açık olması daha tedirgin eder onu

Cathorn

anladım teşekkürler

Cathorn

yeniileme