Sizce Kedimde Çıkan Şey Ne?

DogukanA

Kedimi 14 gün veterinerde pet oteline bıraktım ve dün teslim aldım.Bu sabahsa ayağında şöyle bir şey olduğunu fark ettim.Sizce bu nedir ve ne yapmalıyım?Sanki üstü kabuk bağlamış bir yara gibi,başka bir ihtimal de uyuz.Sizce uyuz kapmış olabilir mi?

9 CEVAP

Tikih

Olabilir . Veya mantarda olabilir . En iyisi veterinere götürmeniz

DogukanA

götüreceğim...

DogukanA

dün geldiğinden beri sürekli miyavlıyor acaba kendi kendine mi yaptı diye de düşündürüyor.ya da kedileri arada serbest bırakıyorlardı acaba başka bir kedi ile kavga mı etti o ihtimal de düşündürüyor.

kedilerim2018

bence dövüşme yarasına benzemiyor.

kedilerim2018

büyük ihtimal diğer kedilerden hastalık kapmış .ne olduğunu veterineriniz dahanet söyler.ihmal etmeyin bütün vicuduna yayılabilir.

DogukanA

Akşam götüreceğim,internetten baktım baya sanırım mantar...

Sudeckmkc

Uyuza hiç rastlamadım tedavisini de bilmiyorum ama bu mantara çok benziyor. Veterineriniz muhtemelen krem verecek

DogukanA

veteriner gördü mantar değil dedi, ama yine de mantar için krem verdi.teşekkürler cevap verenlere.

aleyn

stres kaynaklı egzama gibi bi deri hastalıgı olmuş olabilir 14 gun başka yere bırakılmak biçok kediyi strese sokar.