Köpeğim Oyun Sanarak Parmak Isırmayı Seviyor Bundan Nasıl Kurtulabiliriz

zey35

merhaba köpeğim parmak ısırmayı çok seviyor bunu oyun sanıyor ama oyun olmadığını ona anlatmak istiyorum acıtmıyor ama büyüyünce de bu alışkanlığının devam etmesini istemiyorum aldığımızda anne sütünden yeni kesilmişti ve dişleri kaşınıyordu bize köpeği hastayken verdiler geri iade ya da değişim tavsite ettiler ama biz alıştığımız için istemedik o yüzden ilk aldığımızda genelde yatıyodu dişi kaşıdığı içinde benim kucağımda parmağımı ısırıyodu sadece kaşımak için şimdi iyileşti ve alıştı hep oyun oynarken parmağı görünce oyuncakları bırakıp parmak ısırmak istiyor nasıl çözebilirim bu durumu

5 CEVAP

neclaaydin

temel komutları biliyor mu acaba? eğer biliyorsa parmağınızı ısırdığında komutları verip biraz disiplin sağlayıp parmağınızın yerine oyuncak verin veya parmağınızı ısırdığında "hayır" diyip kızarak oyuncağı ısırmasını sağlayın zamanla düzelir

zey35

sadece bekle ve gel komutunu biliyor. hayır deyip parmak salladığımda gözü hala parmakta hayır komutunu da nasıl öğretcem bilmiyorum çok küçük daha iki ayı çok az geçti

mylovepuppy

belki fazla şımardığın dan olabilirmi benim köpeğim şımardığında sürekli beni ısırmaya çalışır

zey35

Dişi kaşınıyo önüne başka bişe verince onuda ısırıyor işte

azmsym

Daha çok küçük sen ne kadar ona hayır desende dişleri kaşındıgı için el ıssırma veya evde birseyler parçalamaya çalışak ancak 4-5 aylık olana kadar,sevebilcegi oyuncaklar verin ona ama hemen parçalancak bişyler değil elinizi ıssırdıkca acıyor hayır diyerek onunla ilgilenmeyin,oyuncaklarını elınıze alın ve ona atıp gidip yakalasın koşşun zamanla alişir