Kedim Sürekli Dışarı Çıkmak İstiyor

Merhabalar;
1.5 yaşındaki bir bombay kedinin sahibiyim.Kedim 7-9 aylıkken zor bir ergenlik geçirdi diyebilirim.Evin içinde sürekli miyavlıyor,kendini sevdirmiyor,yemek yemiyordu.Dışarı kaçtığında veya miyavlamalarına dayanamayıp biz dışarı saldığımızda da (dışarıdan kastım sitenin bahçesi oluyor) diğer kedilerle anlaşamayıp sürekli saldırma eylemi içinde oluyordu.Veterinerimiz bu eylemlerinin ergenlikten kaynaklandığını ve kısırlaştırma ameliyatı olması gerektiğini söyledi.Biz de 12 aylık olmasını bekleyemeden 9 aylıkken ameliyatı yaptırdık.Ameliyattan sonra her şey güzel gitti miyavlamaları kesildi,yeniden eski oyuncu haline döndü ama ameliyatın üzerinden sorunsuz 8 ay geçmesine rağmen dışarı çıkma isteği yeniden başladı.Evde canı sıkılmaması için sürekli oyun oynuyoruz yeni oyuncaklar alıyoruz ama nafile günün sonunda yine dış kapının önünde buluyoruz kedimizi.Ne yapmamız lazım? Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

16 CEVAP

LoveAnimals

ben daha denemedim ama belki tasmayla dışarda gezdirebilirsiniz o da hevesini almış olur...