Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kangal gibi hayvanların kulak veya kuyruk kesimini önerir misiniz

mylovepuppy
mylovepuppy

1900


Anket

evet
(1 oy)
kesinlikle hayır
(15 oy)
Toplam (16 oy)

Edit: kesinlikle hayır
bence yanlış ama çoğunluk ne diycek merak ediyorum


7 Cevap

Cinar
Cinar

2708


Bu hayvanın nerede ve amaçla kullanıldığına bağlı. Eğer sürü hayvanı ise canavarlarla dövüşte zayıf nokta olmaması için kulak kesinlikle kesilir ve boyuna kancalı tasma takılır. Aksi halde sürüye saldıran canavarlarla dövüşte çok yaralanır. Fakat kuydık kermeye gerek yok. Dövüşler yüz yüze veya yanal olur. Kuyruk tehlike olmaz. Sürü hayvanı değilse gerek yok.


Cinar
Cinar

2708


Bir önceki cevabım biraz eksik oldu sanırım. Bu tür sivar kangal ve anadolu çoban köpekleri evde veya şehide çok sıkılırlar. Yaratılış fıtratlarında şehir hayatı yoktur. Ama nedense zorla insanlar şehirde bu türleri beslemeye çalışıyorlar.Her türün belli karakteristik yapıları ve buna bağlı kullanım yerleri vardır. Sivas kangal ve anadolu çoban sürü hayvanı oldugundan kulak kesimi şarttır. Evde beslenen diğer türlerde bu yapılmaz......


endofbeauty
endofbeauty

934


Bu millet aptal mi? Kopek dil den hic bir sey duymadiniz mi? Hic bi sey mi bipmiyorsunuz. Gidin kendi bacaklarinizi kulaklarinizi ve bence o gereksiz beyninizi de kesin. Allahim ya.


mylovepuppy
mylovepuppy

1900


aynen niye kesiyorlar ki ve niye dövüştürüyorlar tam bi cahillik


Cinar
Cinar

2708


Bir yanlış anlama var ortada. Niye dövüştürüyorlar demişsiniz. Kasıtlı olarak dövüştürülmez. Koyun sürüsüne canavar saldırırsa ( halk arasında canavar diye kurt a denir) sürüyü korumak için sivas kangal ve anadolu çoban köpekleri sürüyü korumak için karşı saldırıya geçer. Kulak kesme olayı bu tür köpekler için yapılır. Aksi halde kurt köpeğik kulağını yakalarsa köpeğe çok zor anlar yaşatır.


mylovepuppy
mylovepuppy

1900


bu taraftan düşünmedim ama doğru söylüyosunuz


azor_ahai
azor_ahai

408


hicbir canlinin eksik ya da fazla parcasi yoktur. kangallarin boynuna kurtla bogusurken avantaj saglasin diye dikenli tasma takilir sadece geleneksel olarak baska bir sey yapilmaz. kesme fakan hayvana iskencedir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
915 Görüntüleme
7 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor