Arkadaşlar Köpeğim Issırdı!

fenerrsena43

Köpeğimi tuvaletini yapdın diye çimenliklere çıkardım ağzına bişey aldı bende yemesin diye almaya çalıştım parmağımı ıssırdı ve az da olsa kan çıktı köpeğim daha 2.5 aylık ve hiçbir aşısını olmadı kuduz aşısı olmam lazımmı eğer olursamda köpeğimi karantinaya felan alırlarmı :( ?

8 CEVAP

Cinar

Kuduzda aşı süresi ilk 7 gündür diye bilirim. Eskiler ilk yedi gün doktora değilse sekizinci gün hocaya derler.
Çocukken iki defa köpek saldırısına uğradım. Köpek aşılı ve sağlıklı ise sıkıntı olmaz ama değilse hayat sizin riske girip girmeme kararı size ait.

aybike

Asilarinin hic birimi yok..eger oyleyse sıkıntı olabilir bence gidip tetenoz asisi yaptirmalisiniz her ihtimale..ve biran once kopeginizin asilarini tamamlatip agzindan birsey aldiginizda isirmamayi ogretmelisiniz.sevgiyle kalin.

fenerrsena43

Issırığı iğne deliği kadar bişey olurumu aşı olmak istemiyorum birde köpeğe bişey olur diye

fenerrsena43

Hangi köpek ıssırdı derlerse venfe kendi köpeğim dersem köpeği alırlarmı

Minikherkul

Tetanoz asısı sart. 2 sene once benıde asılı bır kopek ısırmıstı... Kuduz asısı yapmadılar benım ıstegıme bıraktılar ama tetanoz asınını hemen vurdular...

fenerrsena43

Hayır ben aşı vurunurum vurunmasına ama köpeği alırlarmı?

fahris

almazlar durumu anlat ailene geç kalmadan

fenerrsena43

Teşekkürler