Yağmurda Çamurda Köpek Gezdirmek İyide Sonrası

KediliBaba

Yağmur çamurdan kendi adıma bir çekincem yok aslında ama köpeğimi yağmurlar başladıktan sonra ilk defa dışarı çıkardım kısa tüylü jack russel hava soğpuk olmadığu için üşümesinden korkmadım fakat bacaklar yarı baldıra kadar karın tamamen çamur oldu kapkara yürüdükçe heryerine sıçradı üstüne yağsa kurular geçerim sorun değilde su vbirikintileri çamurdan bir heykele dönüştürdü neyse eve gittik sıcak suyla banyo yaptık kurulandık makşine ve havlu yordamıyla.Bu işlem benim için bir rutin olabilir sorun değil sonuçta bir yükün altına bizi kimse sokmadı biz girdik ama köpeğim soğukta kışın her çıktığında yıkarsam kesin hasta olur deri sağlığıda bozulur biraz araştırdım yağmurluklar falan var ama bana çok kuşatıcı gelmedi sizce ne yapmalı en sağlıklısı nedir tavsiye edebileceğiniz bir öneriniz var mı?

14 CEVAP

kedilerim2018

köpeğinizi yıkarken saf su ile yıkarsanız deri sağliği bozulmaz yani şampuan kullanmayın.fakat üşüme konusu benimde kafamda soru işareti

kedilerim2018

zateb karnını korumak önemli sadece aykları batsa sorun değil.acaba kıyafetmi ayarlasak.işe yararmı

kedilerim2018

bir kışlık kıyafet derdimiz yoktu oda oldu .hadi hayırlısı .bindik bi alamete gidiyoz keramete :)

KediliBaba

Her gün derken günde 3 kez çıkardım diyelim 3 kez su altına sokarsam hayvanın durumu ne olur sadece kurulasam çamurlu kalır.Günde bir kez yıkasam ohalde evde gezemez yattığı surundüğü heryer çamur olur.Yağmurlukların altı açık tam koruması yok bir formül lazım.

kedilerim2018

  • şöyle bir şey buldum
    -Köpek Elbise Yağmurluk Kıyafet Giysi Reflektörlü Lacivert Yağmurluk Göğüs L=42cm, M=46cm (#355794838)

KediliBaba

Link vermediniz göremedim ama bende baktım bir çoğunu beğenmedim.Öyle internetten falan almak riskli bence görüp deneyip almak mantıklı.Ayak kısmı aşşağı kadar inmeli bizim köpekler dişi ve karın kuyruğa kadar kapalı olmalı en azından o zaman patileri yıkar geçeriz galoş falan da giydirip millate güldüremem kendimi sinirli adamım ben :)

kedilerim2018

:) benimkine göre galoş yoktur zaten .en iyisi petşoplara veterinerlere bakmak.

KediliBaba

Bebek kıyafetlerinden uyduramazmıyiz ki acep :)?

KediliBaba

https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fae01.alicdn.com%2Fkf%2FHTB1CYhpSFXXXXbOXpXXq6xXFXXXK%2F2017-Yeni-Sevimli-Bebek-K-z-Bebek-Sar-rdek-H-rka-Ceket-Uzun-Windbreaker-Su-Ge.jpg_640x640.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Ftr.**********.com%2Fitem%2F2017-New-Cute-Baby-Girls-Toddler-Yellow-Duck-Cardigan-Jacket-Long-Windbreaker-Waterproof-Raincoat-Kids-Autumn%2F32823924831.html&docid=2zpaH_58aOgWsM&tbnid=gITSqUBGDPAfmM%3A&vet=10ahUKEwjoz5eWqqjdAhWSZ1AKHR2yCnEQMwg_KAcwBw..i&w=640&h=640&bih=616&biw=1099&q=bebek%20ya%C4%9Fmurluk&ved=0ahUKEwjoz5eWqqjdAhWSZ1AKHR2yCnEQMwg_KAcwBw&iact=mrc&uact=8

kedilerim2018

https://urun.************.com/evcil-hayvan/kopek-elbise-yagmurluk-kiyafet-giysi-reflektorlu-lacivert-yagmurluk-gogus-l-42cm-m-46cm-355794838?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearchPLA2322510872232400904758375859007*%7btype%7d355794838aud-393702509967:pla-397723447874&gclid=EAIaIQobChMIhNWy8qOo3QIVEJIYCh07sQc7EAQYBSABEgKkmPD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

kedilerim2018

bana göre beden yok fakat bu modeli çok beyendim

KediliBaba

Köpeği çocuk kılığına sokup alışveriş merkezlerinde gezerim :))))

kedilerim2018

ahh ahh keşke bizimkine çocuk kıyafetleri olsa.ama çok minik bizimki.daha bi 30 kilo falan mama yemesi lazım :)