Arkadaslar Köpeğim Korkuyor

fenerrsena43

Arkadaslar 2.5 aylık köpeğim golden terrier kırması dışarda yabancı insanlardan çok korkuyo sevmeye geldilermi cırpınıyo kaçcem diye yerde isede kuyruğu arasına sıkıştırıp hırlıyo köpeklerede öyle yapıyo özgüvenini nasıl sağlarım korkmamasını?

9 CEVAP

Busra123

Katılıyorum bende gezinti süresinide arttirabilirsiniz kopegide birden sosyallessin diye kendi başına bırakmayın yardımcı olun ilk olarak size de güvenmesi gerek

azmsym

sosyallestlrmen gerekiyo,eve geldiği andan itibaren insan görmeli farklı olarak, dışarıya çıkmaya basladıktan sonrada her köpekle oynamaya çalıstırmanız gerekiyor, sosyallesme olmazsa ilerde çok sorun çekersiniz

izzy

Panik yok normaldir
İlk sokağa çıkma zamanları köpeklerde oluyor bu sorun benim oğlum tir tir titriyordu sostallestikce o sorun ortadan kalkıyor

fenerrsena43

Bize güveniyo bizi evde dört dolandırıyo ama dışarda yabancılardan çok korkuyor

aybike

Buyudukce korkusu gecer butun kopekler ilk zamanlar oyle yapiyor bol bol gezdir

birşey söyleyeyeyim mi köpeğini bir gezdiyorsan 2 gezdir 3 gezdir haaa burada süreyide artırmayı unutma

fenerrsena43

Teşekkürler

azor_ahai

kopekler abi ve ablalarindan insanlara gore cok daha kolay ogrenir. yasini almis orta-buyuk irk bir kopekle gorusmesini ve hatta beraber yurumesini saglayin. olgun kopegin sakin tavirlari ve diger kopeklerle iletiism kurmasini izleyip ornek alacaktir. hemen olmaz tabi bu egzersizi bir sure devam ettirmelisiniz.

Onu sokakta sevenlerin yanına git o zaman anlar bi zarar olmayacağını