1.5 Yaşındaki Kedimle Yavru Köpeğin Anlaşma Sorunu

Eagnor

Arkadaşlar, 1.5 yaşında british shorthair bir kedim var. 4 gün önce de evimize 2 aylık malta terrieri geldi. Sorun şu ki kedim köpekten korkuyor. Köpek de oynamak için koşturuyor. koridora köpeğin geçemeyeceği bir şeyler koyduk, odalarda kedi rahat ediyor fakat salona gelince sürekli tedirgin. Köpeği de merak ediyor, gelip yukarıdan onu izliyor fakat aşağı inince köpek oyun için yanına gidiyor. Hayır diyip kızmak bazen işe yarıyor. İkisini nasıl kaynaştırabiliriz?

3 CEVAP

Feronia

Kedinizin korkusu zamanla geçecektir. Köpeği taşıma kabına koyup kediyi yaklaştırarak güven kazandırabilirsiniz. Ve köpeğinizin kedinizin yakınında ani hareketler yapmasına engel olmaya çalışın.

Eagnor

Köpek uyurken gelip kokluyor fakat uyanıkken aşırı hareketli olduğu için yaklaşamıyor. En iyisi dediğiniz gibi yapayım taşıma kabıyla yaklaştırayım biraz. Köpek durmuyor ki uyanık olduğu her an hareketli, haliyle kedi de korkuyor :)

kedilerim2018

Zamla çok yaklaşmasa bile zarar vermeyecektir.ilk zamanlar gözünüz üzerinde olsun.