2 Aylık Yavru Kedim İçin Kaç Cm Tırnak Makası Kullanmalıyım ?

Yigitst

İlk kez evimde kedi besliyorum ve tırnak makası araştırdığımda 8cm 10cm gibi ölçüler gördüm neye göre nasıl seçim yapmalıyım ?

3 CEVAP

FarraigeXVIII

O ölçüler çok önemli değil normal bir şey alabilirsiniz hepsi aynı işi görüyor

LoveAnimals

biz kedimizin tırnaklarını kendi tırnak makasımızla kesiyoryuz

Elifmuzeyyen

Tirnak makasindan ziyade kesilecek tirnak boyutu önemli. Tirnaklarda ince bir damar oluyor kanamanin zor durulduğu bir yer onun için kendinizin kesmemeniz daha doğrusu. Kesecekseniz bile derin olmamali o noktaya kadar cok az kesmek gerekiyor. http://www.kedi9.com/kedilerde-tirnak-kesme-islemi-nasil-yapilir/ sitesinden adim adim bu islemi gerçekleştirebilirsiniz.