Kediyi Hangi Sıklıkta Yıkamak Gerekli Ve Bebek Şampuanı İle Yıkanabilirmi Acaba

Jasminn

Kediyi hangi sıklıkta yıkamak gerekli ve bebek şampuanı ile yıkanabilirmi acaba

6 CEVAP

LoveAnimals

kirlendiğinde ve yaz aylarında yıkamanız yeterli bebek şampuanı olur bence biz DALİN le yıkıyoruz gözü de yanmıyor

MinelG

Kedilerin derilerinin bir PH değeri vardır kediler yıkandığı zaman bu PH değeri değişir.Bu da zararlıdır çok fazla tüy dökümü yapar.Arkadaşın da dediği gibi sokaktan aldıysan ve çok pisse bir kereliğine yıka.Yazın da yıkamanıza gerek yok çok sıcaklarda bunalmasın diye bir bezi biraz ıslatıp ferahlatıyorum ben kedimi onun da hoşuna gidiyor.Onun dışında kediler suyu sevmediği için hem onlara eziyet olur hem de daha çok tüy dökmesini sağlarsınız :)

ecemarinmis

Kediler yıkanmaz zaten kendilerini temizlerler onlar ama eğer sokaktan felan aldıysanız çok pisse 1 kereliğe mahsus bebek şampuanıyla tıklayabilirsiniz dalar hasta olma olasılığı yüksek

Jasminn

Anladım çok teşekkür ediyorum sokaktan almadım ev kedisi zaten ama aldığım kişi yıkıyorum demişti o yüzden sordum oda petshop aldı yavru iken bende kokar falan diye yıkamak mı gerekir diye düşünmüştüm yaşadığımız şehir çok soğuk yani bu durumda yıkamaya gerek yok o zaman

kedilerim2018

bende yazın iki üç kere yıkama gafletinde bulundum .ama çok pişman oldum .kedimide nefes alırken tuhaf bir cızırtı oldu bi süre sonra geçti .bidaha tövbe.asla yıkamadım.misgibi tertemiz yıkama gerğide duymuyorum ..

ssb

Beaphar Macademia Özlü Şampuan aldım 1 hafta önce yıkadım hiç bir sorun yaşamadım yıkadıktan sonra tamamem kuruttum tüylerini kendini yalaması falanda azalmadı