Kediye Çiğ Kıyma Mı Pişmiş Mi

aycacat

Sokak kedilerime kıyma aldım pisirip mı vermeliyim, yoksa çiğ versem olur mu? Et pişince değeri kaybolur mu?

15 CEVAP

Kimsecik

Kedi ve köpeklerde çiğ beslenme yapılabilir bunun şartları yerine getirilirse kesinlşikle kurumamadan daha sağlıklıdır doğal olanıda budur.Kediler fareyi yakalayınca pişirmez,kurt sürüleri yakaladıkları hayvanın çevirmesini yapmaz.
Barf ,Raw diyet diye araştırıp bakabilir merak edenler.
Aldığınız eti direk vermeyiniz buzlukta bir kaç gün bekletip buzdolabında çözdürüp oda sıcaklığında veriniz.

Kjw

Çiğ et parazit yapar olayı tamamen efsane,ben kedilerimi çiğ etle besliyorum ve gayet sağlıklılar,parazit sorunumuzda olmadı hiç:)

Çok övülen kuru mamalar parazit yapmıyorsa neden kedilerinizi 2-3 ayda bir parazit ilaçlarıyla zehirliyorsunuz.

Çiğ verebilirsiniz ama en az 3 gün dondurucuda bekletin sonra verirsiniz.

FarraigeXVIII

Pişirip verirseniz besin değeri düşer çiğ vermenizi tavsiye ederim yaş ve kuru mamalardan daha sağlıklı

Feronia

Çiğ verecekseniz öncelikle 3 gün dondurucuda bekletmelisiniz. Ve hemen bitirdiklerine emin olmalısınız. Eğer yapabilecekseniz çiğ vermeniz daha sağlıklı.

ursaminor

Özdilek diyör. Bence o :D

O değil de ördeği nereden buldun be insan Bursa'da? Bunları hiç bana özelden yazmıyorsun, ben hep dert dinleyeyim zate :D

Feronia

@ursaminor

Ben Instagram'dan konuşuyorum arada. Metro markette varmış ördek. :)

ursaminor

Ben metrodan sadece glutensiz noodle, kimchi, rice paper filan alıyorum :D İnsan kendi vejeteryan olunca ve eskiden hep kuru ve hazır yaş mamayla besleyince, içinden et reyonuna giresi gelmiyor. Bundan sonra ben de ne görsem alayım bare. Demek Bim hindilerini bitiren böyle kasacılar ahahha ben de bim ve metro teyzesi olacam bundan sonra. Tamamdır :D

aycacat

Teşekkür ederim cevaplarınız için, burada daha önce okuduklarım nedeniyle kıyma vermek istedim zaten. Hazır mamalardan daha sağlıklı ve doğalarina uygun olduğunu düşünüyorum. Buzluğa attık, 3 gün sonra vereceğim. Tekrar teşekkür ederim.

Kimsecik

Kedilere anneleri veriyor kuş yakalıyor fare yakalıyor hiç pişirmeden veriyorlar değilmi doğada :)

Feronia

@Kjw

Kedilerinizin isimleri Jongwoon ve JoonGi mi? Instagram @shinn_min hesabı size mi ait?

beautifulcat

Merhaba, çiğ etle besleyecek olsanız dahi kıyma buzluktan çıkıp çözüldükten sonra bi 10-15 sn mutlaka kaynar suda bekletin, sonuçta etler her zaman bizim istediğimiz kalitede/güvenlikte olmuyor maalesef. Bu da böyle küçük bir tedbir. Şoklama gibi düşünün yani :)

Çiğ halde verirseniz parazit yapabilir neden kıyma vermek istiyorsunuz? Yaş mama kuru mama verebilirsiniz bütçenize uygun fiyatlı olanı seçerek

Heiter

Çiğ vermeyin çünkü iç parazite sebep oluyor. Eti tuzsuz ve yağsız pişirmeniz lazım bu arada. Besin değerinin kaybolmasından ziyade, onlar için bu şekilde olması daha güvenli.

yck

2 aylık kediye verilirmi

Feronia

@yck
Verilir.